| ysa a întrebat:

Cum iti dai seama ca esti 100% pregatita pentru prima data? vorbimb deschis despre orice, il doresc, nu pot sa dorm noaptea ca nu sunt in bratele lui iar cand n vdm fierbem efectiv, mie cel putin nu mi pasa d lumea din jur, imi vn sa l dezbrac oriunde as fi si sa l simt p pielea mea ( ma refer la prietenul meu ). astept pareri. la voi cum a fost prima data? si daca e de ajuns sa ti doresti persoana de langa tine. dc ar mai fi nevoie dupa voi? mc v am pupat

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei uite asa simti ca esti pregatita dupa mine ar mai fi nevoie de 1 vin bun si o noapte lunga.

la mine nu se pune cum a fost prima data pentru ca sunt baiat.

Esti pregatita pentru sex atunci cand simti ca vrei.
Simti ca vrei atunci cand te-ai maturizat.

| andradat a răspuns:

Eu una mi-am dat seama ca sunt pregatita deoarece cand ne tot pupam de fiecare data tot mai tar ma excitam, si tot mai multe haine dadeam jos de pe mine.
Prima oara a fost extra, vreau sa zic ca m-am simtit foarte bine alaturi de tipu cu care am facut-o (nu eram impreuna si nici pana in ziua de azi nu suntem), a avut grija de tine, stia cand sa se opreasca si asa mai dparte. Daca ai ganduri sa il dezbraci sa ii simti pielea si asa mai departe, eu zic ca esti destul de pregatita pentru pasul asta. happy Consulta-ti prietenii ca ei te cunosc mai bine si iti pot da un raspuns mai concret. Eu nu te cunosc doar iti raspund in general la intrebarea asta. Succes si pupici

| NickiMinaj a răspuns:

Daca simti asa e f bine, inseamna ca aveti o relatie puternica. In principiu iti cam dai seama daca si el simte la fel... cu exceptia situatiei in care sunteti in prima luna de relatie si n-are cum sa fie altfel laughing. Oricum nu poti sa ai nicio garantie pentru nimic in viata asta, gen 100%, dar poti sa risti si sa castigi... happy Eu iti urez succes si sa nu-ti fie teama, orice situatie rea se poate repara, din orice lucru rau poti scoate ceva bun. Daca asta vrei, go for it, in concluzie. A, ca se poate dupa n luni/ani sa nu mai fie bine, o sa vezi tu atunci, dar nu poti trai cu gandul asta. Succes!

| beka a răspuns:

Esti pregatita 100%big grin

| ysa explică:

Suntem impreuna de 7 luni.

| silvia_6803 a răspuns:

Daca simti ca il doresti asa mult cum spui inseamna ca esti pregatita atat psihic cat si fizic parerea mea. ascultati inima si daca asta vrei pune mana pe el si cu ocazia asta relatia voastra o sa dureze si mai mult timp bafta happy

| Sin a răspuns:

Daca erai pregatita stiai ce vrei si nu mai puneai o asemenea intrebare.

| mirabella_1176 a răspuns:

C mai astepti! cheama-l undeva unde sa fiti singuri :X

nu pot sa ti zic cum sa int la me deoarece nu am facut o dar vreau sa fac si eu acelasi pas ca tine suntem de 2 ani s simt ca chiar merita :X

| ana_3219 a răspuns:

Pe mine m-ai convins! esti pregatita. ce varsta ai tu? dar el?

| Andd_5752 a răspuns:

Doar tu poti sa-ti dai seama cand esti cu adevarat pregatita, lucrurile astea nu se anticipeaza, pus si simplu se intampla daca simtiti aman2 acelasi lucru happy... asa ca bafta!