| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama daca un baiat TIMID te place? sau la cat e un baiat de timid, intr-un final isi face curaj si iti spune ca te place, dar dupa nu mai da nici un semn, nici macar sa vorbeasca pe mess.totul se petrece la scoala. o privire, un salut, un zambet. dar nimic mai mult.parca s-a dat batut.
funda la raspunsul cel mai elaborat raspuns.

Răspuns Câştigător
| Candice a răspuns:

Timiditatea este o problema cu care majoritatea adolescentilor se confrunta. Probabil ca el a presupus ca fata careia i-a spus ca o place nu simte aceleasi sentimente pentru el si incearca sa o evite. Ar trebui ca ea sa vorbeasca cu respectivul baiat, si daca se plac reciproc sa devina iubiti happy

3 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Pai el fiind timid este mai sentimental presupun asa ca el a incercat sa faca ceva ca fata sa il bage in seama sau sa ii dea vreun semn mai clar macar daca fata nu i-a dat nici un semn nimic nimic... (un semn calumea sa inteleaga nu o privire mai asa sau bullshit-uri) el a crezut ca nu ii place de el si s-a dat batut si acum ori sufera, ori nu se simte bine in preajma ei pentru ca el stie ca o place mult de tot si ea nu pe el (din ce i-a dat ea de inteles) si daca sta pe langa ea/o vede mai mult sufera pentru ca nu poate sa stea cu gandul ca ea nu este cu el (in fine intelegi tu)
Funda?^^

| Axellexa a răspuns:

Nu astepta sa-ti spuna el ca te place, baga-te in seama cu el, arata-i ca orice pas va face nu-l vei respinge asta e cel mai important ( mie unul mie teama sa nu pic intr-o situatie penibila incercand sa fac un lucru pentru fata pe care o plac, cu toate ca stiu ca ma place dar na)

| nimeni_2151 a răspuns:

Nu te place.