| Close to you a întrebat:

Cum iti poti da seama daca persoana de langa tine merita cu adevarat dragostea ta? Cat de mult merita sa te "sacrifici"pentru ea? oare vei simtii la un moment dat ca ea este"jumatatea inimii tale"?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, sigur nu poti fi niciodata ca merita cu adevarat dragostea si sacrificiul tau, dar totusi simti cadn o persoana este trup si suflet langa tine, cand e cu tine la bine si la rau, cand te accepta asa cum esti, atunci poti sa spui ca te iubeste, oricum dragostea se simte, nu poti fi sigur niciodata ca o persoana este jumatatea ta, dar asa e viata, avem parte de multe trairi, de mai multe iubiri dar una singura cred ca e cea adevarata, fiecare om in lume isi are o jumatate sau poate ca mai multi pot fi acea jumatate, depinde de persoana cui ii daruiesti inima, oricum atunci cand iubesti, iubesti fara sa gandesti daca merita sau nu ca dragostea de multe ori e oarba, nu ii poti porunci inimii.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dragostea se rasfrange asupra persoanei iubite neconditionat. Conditionarea apare atunci cand apare indoiala, cand dragostea se clatina, atunci cand 'jumatatea inimiii tale ' devine 'sfertul inimii tale '.

| aandreea27 a răspuns:

Totul depinde de tine si de cel/cea de langa tine.Atunci cand simti ca este ceea ce ti-ai dorit intotdeauna, atunci cand esti sigur ca sentimentele sunt reciproce, atunci cand, fara sa va dati seama, ajungeti sa discutati despre un viitor impreuna, despre fel si fel de planuri pentru voi, d-abia atunci il/ o poti considera jumatatea ta.Intr-o relatie intotdeauna trebuie sa existe 2 persoane. Si multa, multa iubire
Bafta!

| Razvan a răspuns:

In momentul in care iti dai seama ca nimic de ce iti placea inainte nu iti mai place si ca te-ai schimbat doar de dragul lui/ei e timpul sa te rupi de relatie pentru ca nu e vorba de iubire ci de dependenta, de obsesie. Jumatate inimii tale sunt trei cuvinte care rar isi gasesc intrebuintarea practica.Cam greu sa il/o gasesti pe The one cand ne lasam influientati de parerile altorawinking

| anamaria_8129 a răspuns:

Niciodata nu o sa poti sa-ti dai seama daca merita dragostea ta. Poate intr-o zi ti se va parea ca merita si poate a doua zi te va rani asa de tare incat vei regreta ca ai crezut acest lucru.Sa te sacrifici merita tot timpul macar daca va despartiti sau va certati vei fi impacat cu tine insuti si la un moment dat vei simti ca este jumatatea inimii tale daca totul merge bine:va potriviti te iubeste e langa tine la bine si la rau etc

happy