| Rain_9473 a întrebat:

Cum ma pot imprieteni cu un baiat? L-am vazut pe holurile liceului, insa nu am indraznit sa-i spun nimic. Sunt mai timida, dar chiar as vrea sa-l cunosc. Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?

5 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Dai peste el din "greseala" si prezinta-te, dati mana... continui tu, apropo lasa timiditatea, o sa pierzi foarte multe cu ea. Crede-ma, am trait asta pe propria piele.

| LifeInColors a răspuns:

Incerci sa te imprietenesticu vreo colega de a lui, de la care mai apoi faci rost de id-ul lui. Astfel, fiind prietena cu ea vei ajunge mai aproape de el. In plus, cand il vezi, ai putea sa ii zambesti, sa il privesticu coada ochiului si sa il lasi sa te observe. Mult succes:* funda?big grin

| DragosMentol a răspuns:

Te ajut euhappy
1. El e la fel de timid ca tine( nu stiu nu ai specificat daca se uita la tine sau nu etc)
2. Fate observata
3.Afla si informatii despre el
4.Fa-ti un prieten comun sau poate ai deja o prietena ceva... sa vbeasca aia pentru tine etc.
Sau t duci la el si ii zici cati place de el si ca ai vrea sa fii cu el ( pentru astea mai tupeiste /cemi plac astea:X ca tuturor baietilor)

Ai fii super dac ai utiliza ultima varianta (in cazul in care ai vazut ca si el se uita la tine. daca nu tea obs inca atunci fol celelalte sfaturi)

| CayusMoise a răspuns:

Salutal cand il vezi si zambestei mereu intra in discutii cu el mai va plimbati mai glumiti si apoi il intrebi daca vrea sa fie cu tine si nu trebuie sa iti fie rusine

| Făgăraş a răspuns:

Draga Rain pentru a atrage atentia baietelui tau cel frumos trebuie sa faci niste gesturi care sa ii atraga atentia: o privire mai atenta, niset ochiisorii dulci, sa intri in vorba cu el etc.toate acest gesturi ar trebui sa ii de-a de gandit! sa vezi draga cum vor afce ochiisorii lui cand ii vei zambii: ca girofarurile la mascati cand merg la interventie! poti sa il inviti la suc si tot asa! succes si pupiciiiiiiiiiiiiiii