| DeUtZaTa a întrebat:

Cum ma pot razbuna pe sora mea care baga beten roate intre mine si iubitul meu help me vreau sa vada si ea cum m-am simtit plzz helpp? am uitat sa mentionez dau fundita celui mai bun si folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
| pitiqtsa a răspuns:

Pai fata ia gandeste potsin la recehappy ea e sorta iar el e un baiat cu care poate tu azi esti ca el maine vezi altu mai frumos mai altfel.thu nu ai dc sa te certi cu sora tha din cauza lui pur si simplu te duci sh vb ca ea sh ii spui ca il iubesti sau ce crezi thu dar nu i face la fel sh u incearca sa i demonstrezi ca thu nu esti ca easadatunci se va simti foarte prost si nu va mai facestraight face sincer si eu m am certat odata cu sora mea din cauza iubitului.sh la cateva zile sa aflu ca de fapt ea avea dreptate! incearca sh vezi daca sora ta are dreptate cu ce iti spune sh atunci ar trebui sa faci ce simti thustraight face nujth sincer daca te am ajutat dar e bine ca uneori sa gandesti mai matur :* orkm succes sh sper ca sora ta sa inteleaga happy

5 răspunsuri:
| annonnimus a răspuns:

Te-ai gandit ca poate el e cel care o insitiga pe sora ta sa faca unele lucruri? Nu te sfatui sa faci ceva impotriva sorei tale, ea e parte din tine el e un strain cu care ai o relatie si din poza ta pari foarte mica deci nu e sa zicem ca ai avea 18-19 ani si stiu eu ai fi vreo visatoare care vrea sa se marite.
Vorbeste cu sora ta, frumos si asculta ce are de zis iar dupa vorbeste si cu el fara ca lui sa ii dai de banuit cevawinking. Ascultai pe amandoi si dupa vezi care e "dracusorul".Si daca sa zicem ca e sora ta nici macar asa nu cred ca ar trebui sa ii faci ceva. Nu uita ce ai scris "sora mea".winking

| Carina16 a răspuns:

Eu as spune sa discuti mai intai cu ea...ce motive putea sa aiba sa faca asta?:S.E sora ta,probabil tine la tine, oricum ea nu prea are dreptul sa se bage pentru ca este relatia ta, intimitatea ta! Ai putea sa-i spui toate astea clar si raspicat...Sa-i reprosezi intreband-o ce fel de persoana este ea daca face asa cva.Pe scurt :sa-i spui tot ce ai pe suflet,insa,nu trebuie sa pari nici furioasa,nici trista,doar ferma (asta insemnand s-o tratezi rece,s-o privesti in ochi,sa nu te crizezi).Nu stiu ce relatie ai tu in momentul de fata(serioasa, platonica, abia inceputa) insa daca iubitul tau te cunoaste cu adevarat si te iubeste crede-ma ca nu o va baga in seama pe sorata! Sper ca ti-am fost de ajutor!:*

| Lorry_3741 a răspuns:

NU incerca sa te razbuni pe sora ta,pentru ca...pur si simplu e sora ta. Si,nu are rost. Daca se baga intre voi,inseamna ca poate ii place de el, sau el i-a dat semne ca i-ar placea de ea. Vezi ce faci, dar mai bine e sa ai o discutie deschisa cu sora ta.

| EuTeIubesc a răspuns:

Cea mai buna cale e sa ii faci si ei la fellaughing
P bune, daca eram in locul tau asa faceam

| RapperuL_7603 a răspuns:

Cammyhappy,deci incearc`o s-o faci geloasa,ea te intreaba ce mai face iubitu tau,tu ii zici : bine,e pe mess/bine e acasa/bine e la shtrand[cum vr u] ea vrea sa te faca sa te desp de el, deci fa-o sa para o proasta in fata ta asa in cat sa pari ca nu-ti pasa, fundita? big grin