| Catrice a întrebat:

Cum mulțumești/satisfaci (din toate punctele de vedere) sexul opus?!

Răspuns Apreciat de Editori
| mastadont a răspuns:

Satisfacerea partenerului vine cu timpul, prima dată trebuie să îl cunoști mai bine, să știi ce-i place și ce nu. Acest lucru se poate atinge doar prin comunicare sinceră între parteneri. Cel mai important lucru este ca femeia să fie sinceră cu tine, dacă de exemplu îi iei un cadou și nu e pe gustul ei atunci trebuie să îți spună acest lucru ca să știi să nu mai faci. Doar din greșeli învățăm cu adevărat ce îi place și ce nu. Dpdv sexual e la fel, întreab-o tot timpul dacă-i place, fii atent la cum geme, cum se mișcă și ce fel de privire îți aruncă. Găsește poziția care-i place și oferă-i iei un orgasm prima dată, nici o femeie nu iubește bărbatul care după un minut își dă drumul și îi întoarce spatele adormind instantaneu. Puține femei reușesc să aibă orgasme în mod consistent așa că dacă reușești să apeși butoanele corespunzătoare o să se gândească de două ori înainte de a călca strâmb.
Că veni vorba de orgasme, am un sfat și pentru voi fetele: don't fake it... Dacă nu suntem beți o să ne dăm seama,.

12 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Daca te referi la barbat, sa poti sa porti o varietate de discutii, sa intelegi diferentele dintre natura feminina si cea masculina, sa il sugi bine si sa explorati o multime de fantezii in pat. Sa nu ii dai totul pe tava si sa te lasi greu uneori, sa intelegi ca dupa sex nu o sa se gandeasca neaparat la tine. Astea mi-au venit in cap acum, dar nu e o reteta unica, in lini mari cred ca astea ar fi.

| Plato a răspuns (pentru Emazio):

Cred ca nu avem aceeasi idee de bărbați.

| RAY a răspuns:

Conteaza doar sufletul deci

| Freya1 a răspuns:

Din toate punctele de vedere nu poti,dar cred ca daca ii oferi afectiune si atenție, il asculți cand are nevoie, nu il resping din punct de vedere sexual aiurea si fara motiv, il ajuți in casa, nu il ingradesti si încerci să înțelegi cred ca poate sa fie un bărbat destul de satisfăcut.Bine toate astea daca si merita.

| RainmakerX a răspuns:

Eu sunt baiat si nu pot zice ca as fi satisfacut cu sex, mancare si liniste. Sexul trebuie sa fie acolo.

Mancarea nu conteaza atat de mult din mai multe motive.
In principiu nu mai suntem pe vremea bunicului. Mi se pare absurd sa astepti sa-ti gateasca nevasta care poate ca a avut o zi la munca mult mai naspa ca tine. Gatitul, precum si multe alte chestii (ex: autoaparare, tehnici de prim ajutor de baza) este o aptitudine pe care ar trebui s-o aiba oricine pentru ca este extrem de usor sa inveti cateva retete care iti plac.

Daca ea ajunge acasa la 20 si eu ajung la 16 atunci cine gateste cina? O sa stau ca o lepra la televizor, nu? Of.

La partea cu linistea e la fel. Sunt peste tot fel si fel de oameni care se vaita pe net de relatiile lor dar nu sunt in stare sa vorbeasca cu partenerul lor despre lucrurile respective si eventual se despart din cauza asta. Multe lucruri se pot rezolva asa, la fel si multe dorinte pot sa fie acordate (mai mult sau mai putin) daca sunt discutate inainte.

In orice caz nu satisfac din toate punctele de vedere.
Nu sunt un model si chiar daca am bani (sau o sa am) nu imi falfai bunurile in fata altor persoane pentru ca trebuie sa ma accepte asa cum sunt.

Daca ii place de mine atunci sa-i placa de MINE, nu de caine, vila sau cine stie ce alta minunatie. De asta nici nu arat anumite lucruri, evit tipele "gold-digger", iar ele ma evita pentru ca arat naspa. E win-win si chiar sunt super incantat asa pentru ca de fiecare data cand intalnesc pe cineva stiu ca omul respectiv vorbeste cu mine datorita personalitatii mele si nu pentru ca are un interes ascuns.

| mentholinks a răspuns:

Eu personal cred ca sunt greu de satisfacut, as avea nevoie de o fata complexa. Vad ca sunt si fete carora le ajunge sexul, asta nu e punctul meu forte si nici nu cred ca as fi satisafacut doar cu sex. Cred ca tine de fiecare persoana in parte, de exemplu unii barbati daca nu le gateste femeia masa nu sunt multumiti, se supara, etc.

| Raven a răspuns:

Prin simplul fapt că exist laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa multumesti/satisfaci Dtpdv femeia? Existã barbatul cate poate face asa ceva? laughing

Invers e simplu. Faci sex si il lasi in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cina romantica, o plimbare pe malul marii, seara, discuții lungi, sex
Sau doar sex

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Atmosfera romantica, conversații lungi... bang! futai direct laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Nu am nevoie decât de ultima parte, dar ai specificat "din toate punctele de vedere", unii sunt pretențioși...
Tot răul spre bine, nisipul se simte plăcut pe piele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o regula pentru fiecare barbat, cum de altfel nu este o reglula nici pentru fiecare femeie. Difera si depinde de la partener la partener. Nu avem cu totii aceleasi placeri si nu suntem trasi la indigo. Ai putea sa cunosti omul respectiv, sa incerci mereu ceva nou si astfel sa incepi sa cunosti ceea ce il multumeste si il satisface. Ca sa fie din toate punctele de vedere, trebuie sa fiti pe aceeasi lungime de unda, sa aveti multe lucruri in comun, o gandire asemanatoare si sa semanati ca si caracter, nu neaparat sa aveti aceeasi situatie financiara sau materiala.

| gogu220 a răspuns:

Chiar din toate punctele e mai greu.
Nu cred că s-a născut femeia care să fie si gospodină şi harnică şi inteligentă şi comunicativă dar nu cicălitoare, să te mai iubească şi soacra. Hai lasă-mă că îmi vine să mă însor.

| OrdanKarris a răspuns:

Daca intrebarea era pentru tine, cum sa satisfaci tu un barbat atunci tine minte 3 cuvinte: sex, mancare, liniste!

| gogu220 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Pe lângă cele trei dacă mai puneai şi "bere" era perfecţiunea întruchipată, aşa parcă e o maşină de lux dar cu trei roţi.

| Paul754880338 a răspuns (pentru gogu220):

Roaga-l sa puna si niste alune si s-a terminat si hartia igienica la baie ...si gata si eu sunt de acord. Totul e perfect. Suntem toti trei satisfacuti.

| Paul754880338 a răspuns (pentru gogu220):

Ahhh... Mai era si gunoiul! Dar lasa ca il duc eu de data asta.

| Catrice explică (pentru Paul754880338):

Și curățenia în casa?!

| Emazio a răspuns (pentru Catrice):

Sa o faca amandoi

| Paul754880338 a răspuns (pentru Catrice):

Dupa discutia cu idealisti perfect morali, despre adulter, pe care am avut-o ieri, acum stiu ce trebuie sa raspund... EU fac curatenie in casa de trei ori pe zi, de luni pana duminica. S-a auzit si acolo in spate la barbatii perfecti?;-))
Macar in gura sa fim si noi tari, nu?
Ce zici? Mi-am invatat lectia?

| gogu220 a răspuns (pentru Paul754880338):

Întrebarea era vis-s-vis de sexul opus, dar dacă ai înaintat ideea de trei, nu e rău. Oare găsim şi personajul trei? (şi sper ca măcar ea să fie fata, că dacă se mai alătură un băiat nu cred că e bună combinaţia).

| Paul754880338 a răspuns (pentru gogu220):

;-)) Da! Orice este posibil la adapostul anonimatului:-)). Dar sa nu ne auda " lupii moralisti" ca ne-am nenorocit. O sa ne tina o morala de 2 zile si 2 nopti si apoi or sa vrea si ei sa ni se alature si ei.

| gogu220 a răspuns (pentru Paul754880338):

Hai că uşo uşo o punem de beng în grup.
Da nu 2 zile şi 2 nopţi că ne uscăm ca stafidele pe picioare.
Şi dacă te gândeşti de unde am plecat...
De unde era să ma însor, iar dau în desfrânare?

| Paul754880338 a răspuns (pentru gogu220):

Am primit prima cerere de afiliere. Cred ca e baba aia de la parter, administratora. O bagam? Poate ne mai scade ceva din restantele de la intretinere, macar penalizarile si tot e bine.

| gogu220 a răspuns (pentru Paul754880338):

Zici că afiliata e unsă cu toate alifiile?
Lasă să nu se scadă nimic, mai bine să ne crească pupilele, bicepşii, tricepşii sau ce e în stare să ne crească.

| Zas a răspuns:

Putin cam penibila intrebarea asta, poti mai mult.

| Catrice explică (pentru Zas):

Ce ai fi vrut sa întreb?!
Oh, știu!
《Cum fuți perfect?》 laughing

| Zas a răspuns (pentru Catrice):

Lipsa de testosteron sau pura curiozitate?
(Intreb pentru un prieten.)

| Catrice explică (pentru Zas):

Ambele.
(Răspunde un prieten)

| Zas a răspuns (pentru Catrice):

Altceva domne.