| bebitzu a întrebat:

Cum o pot uita crying? Povestea este cam asa, va spun pe scurt : am fost impreuna cu o fata 1 an si 5 luni cam asa, ma rog relatia era cam greu de inteles de multi, in fine nu intru in amanunte cert e ca era frumos si eu puteam traii asa in continuare. Ok, ne-am despartit pentru ca asa a vrut ea, am plans m-am rugat sa nu se termine asa, dar nimiccrying. acum vorbim foarteee rar la fel pentru ca asa a vrut ea, dar, eu inca o iubesc incerc sa ii spun ca tin la ea, incerc sa ii spun sa fim iar cum am fost (si credeti-ma ca as fi cel mai fericit daca s-ar intampla asta) dar singurul raspuns al ei e "bla, bla, bla". Am incercat sa o uit, sa imi gasesc pe altcineva, nu pot, pur si simplu nu sunt in stare. Acum, daca ea are un iubit, nu vreau sa ii despart, orcat de mult mi-as dori sa o am doar pentru mine. Cateodata imi doresc sa stau mai mult la scoala, acoolo mai uit, mai rad cu colegii, acasa insa, imi aduc aminte de ea, si, se intampla sa si plang.
Va multumesc mult pentru timpul acordat citirii ofului meu.
P. S (Eu am 16 ani iar ea 15)

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Trece. Nu esti nici primul nici ultimul, crede-ma, si nici ultima pentru care sa simti asa. Obsesiile din adolescenta te calesc si te formeaza ca barbat. Fa in asa fel incat sa te formeze puternic, pentru ca de multe ori afisarea prea rapida slabiciunilor poate sa te impinga in spate. Oricat de greu ti-ar fi sa crezi, ia-o de buna. Cauta-ti alte repere. Un gen total diferit de fata care ti-ar putea place. Si profita acum de detasarea afectiva fata de alte fete ca sa experimentezi si sa inveti. Ea va ramane in timp ascunsa intr-un coltisor al inimii, dar esti intr-o perioada de schimbare si ai sa vezi ca mai ai loc si pentru altcineva. Experimenteaza, cunoaste-te, ramai sincer si bucura-te de emotii, chiar si de cele dureroase.

3 răspunsuri:
| zuzi a răspuns:

Incearca ca iesi cu alte fete, cel mai usor poti uita o persoana iesind cu altcineva.

| anad a răspuns:

Cauta-ti preocupari interesante, iesi cu prietenii si ai rabdare sa treaca din timp si vei vedea ca doare din ce in ce mai putin.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e cazul sa te dai cu capul de perete.
Vorbeste cu mama ta si cum ea e atat de buna(sper eu) o sa-ti fie alaturi si o sa-ti dea sfaturi foarte buna! Ai nevoie de ajutorul cuiva!
Cat despre fata, uit-o ca nu merita!
Acum esti distrus pentru ca e prima data cand cineva te-a dispretuit pe tine si dragostea ta, dar a 2 -a oara n-o sa mai fie asa!