| ella4k a întrebat:

Cum poate cuceri o fata de 16 ani un baiat de 20 ce metode ce trebuie sa faca si ce nu trebuie... o intrebare adresata mai mult baietilor... dar si feteleor

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine nu face nimic ca sa nu intre dupa gratii acel individ.

| alylove15 a răspuns:

Uite iti pot spune cateva lucruri pe care le poti face:
-uita-te insistent la el iar cand se uita la tine intoarce privirea in alta directie
-seara cand pleci uitate si sambeste provocator in spate in timp ce te indepartezi
-poti sa bati diferite apropouri gen,, si cum de esti singur...etc''
-cand vorbesti cu el zambestei
Sper sa te pot ajuta si nu ii asculta pe cei rai...ce conteaza daca e major sunt 4 ani diferenta...nu ii asculta pentru ca nu gandesc.

| Barblaster a răspuns:

Nu prea poate... Oricum de ce la 16 ani sa vrei pe cineva de 20? Eu zic ca tu(sau despre oricine e vorba in subiect) sal lasi pe bosorogu ala si sa cauti un minor de varsta ta

| Amidepsi a răspuns:

Nu e chiar atat de dificil pe cat pare daca urmezi o singura regula:Baietii iubesc provocarea.Trebuie sa gasesti o cale sa intri in grupul lui.Straduieste-te sa nu ii arati atentie deosebita in vreun fel.Atunci cand vorbeste nu te uita la el, pastreaza o aura de mister, joaca-te cu el.Nu incerca sa apari in fata lui ca o carte deschisa, odata ce a reusit sa cucereasca o fata, baiatul divine plictisit de aceasta.De,la ei instinctele primeaza.16 ani este varsta la care poti cuceri cel mai usor.Fi naturala si delicata precum aerul, fa-l sa simta ca nu poate respira fara tine.Zambeste intotdeauna atunci cand ii vorbesti si priveste-l intotdeauna in ochi, dar nu-i acorda onoarea asta prea des.Cand iesiti stai intotdeauna langa el dar in prima jumatate a serii vorbeste cu cel mai indepartat de tine.Aratai ca sti multe, ca ai subiecte de discutat.Fi atenta la lucrurile de care e interesat.
Si in cazul asta sunt doua variante, ambele la fel de eficiente.
1.Fie il intrebi ceva despre subiectul lui preferat, faci pe nestiutoarea.Pentru ca ei adora sa simta ca domina intr-o discutie.Lasa-l sa te invete dar ai grija sa nu pari prostuta.
2.Atunci cand vorbeste cu altcineva despre ce ii place fii atent la ce spune si gaseste o ocazie sa il contrazici.Dar fa-o cu cel mai relaxat aer din lume.Si nu uita sa zambesti calm si sa il privesti drept in ochi. Dupa asta, daca te pricepi la cuvinte poti sa incepi o discutie contradictorie prietenoasa cu care sa il ametesti bine de tot.
Dupa ca i-ai atras atentia o sa fie foarte usor, ei nu se opresc pana ce obtin ce-si doresc.Totusi fi atenta sa nu faci prea mult pe nepasatoarea pentru ca s-ar putea intoarce impotriva ta.
E foarte usor sa te joci cu mintea unui baiat daca ai armele potrivite.De asemenea trebuie sa fi foarte atenta la tonul vocii.E foarte important sa nu incepi sa tipi sau sa te enervezi peste masura in preajma lui,indiferent de circumstante,asta o sa-i arate ca ai un caracter slab.
Repet, nu striga dupa atentie, nu adopta un comportament vulgar sperand ca asta il va atrage.Pentru ca atunci vei arata pentru el ca un fel de "musca"(fara ofense)sacaitoare si enervanta de care vrea sa scape.
Sper ca ti-am fost de folos.Bafta!

| MiK3L a răspuns:

Tu de duci dupa " cocoselul " lui nu?, ca, daca ai cauta ceva initziativ, ti-ai alege unul de varsta ta. happy

| Birjaru a răspuns:

Sa-i dea garantii ca nu intra la parnaie

| ella4k explică:

Voi care spuneti ca e prea mare nu conteaza si nu a atit de mare doar 4 ani diferenta eu sincer va intreb da nu ca voi sa-mi spuneti ca sa-l las in pace...nu pot

| ella4k explică:

Doar1eu : a fost cel mai bun raspuns vazut de aici...restul daca nu vreiti daca nu aveti chef si daca aveti de gind sa scriti doar prostii mai bine nu scriti deloc...multumesc

| ella4k explică:

Alylove iti multumesc pentru sfat...

| serenaonix a răspuns:

Daca acel baiat de 20 de ani nu este un golan, incearca sa pari putin mai matura in gandire cand vb cu el si daca deveniti prieteni prima data nu il stresa. incearca sa ii dai sfaturi mature daca are nevoie de elehappy