| Derkes a întrebat:

Cum pot avea o relatie serioasa? Eu nu pot din cauza parintilor, mi-e rusine in tot ceea ce fac. Deasta m-am despartit si de fosta iubita, au aflat parintii si s-au bagat prea tare in mine si in relatia mea. Dupa aproximativ 5 luni de zile, deja aveau halucinatii cum ca as fi casatorit cu acea fata. Urasc asta, parca cateodata imi vine sa raman singur pentru toata viata. Eu imi doresc o relatie serioasa, dar sa nu stie nimeni. In sensul ca, as vrea ca acea fata sa fie mai singuratica, ciudata, asemeni mie. Urasc cand toata lumea stie cum ca eu as avea o relatie cu cineva, cand ma incurajeaza, cand intreaba de fiecare data despre asta. Ce pot face in cazul acesta?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E normal sa gandeasca asa. Pe tatal copilului il cunosti? Ca esti insarcinata.

| Plato a răspuns:

Astepti. Dar nu in sensul de a te uita la pereti pana gasesti. Nu te gandesti la asta, cand vine, vine.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Ce treaba au parintii cu asta? de fapt ce spun eu aici, ca mai tot timpul se baga astia fara gram de ratiune.
Ce ma enerveaza genul asta de oameni, care se baga peste relatiile oamenilor cand deja sunt mai mult decat majori.Nu te obosi dragu meu, nu asculta de oameni, oamenii te prostesc! te strica.

| GirlOnline81 a răspuns:

Pot sa te intreb cati ani ai?

| Derkes explică (pentru GirlOnline81):

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Derkes):

Pai, in cazul asta si ti-o spun din experienta, cat depinzi (financiar) de parintii tai nu ai ce face. Eu una am rabdat regulile si mentalitatea militaresti pana cand am implinit 19 ani si am plecat happy.