| emmaemilia a întrebat:

cum pot fi sigura ca un baiat ma place, e din clasa cu mine in fiecare ora se uita intruna la mine iar cand ma intorc la el repede se uita in alta parte.sta mult cu mine, ne cunoastem din clasa intai, la inceput i-mi era cel mai bun prieten dar acum il plac foarte mult si nu stiu ce sa fac. am mai avut un iubit cu mai mult timp in urma dar in acea perioada(1 sau 2 luni) nu am vorbit aproape deloc cu el si nici nu a mai stat in preajma mea. faza e ca de cand m-am despartit de fostul meu iubit tipul ala a devenit mult mai apropiat si mai protector fata de mine. deci ma place sau nu? si daca DA CE AR TREBUI SA FAC?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca simte ceva pentru tine si daca si tu il placi, ar trebui sa vorbiti din ce in ce mai mult. Intreaba-l de vorba. Asta nu inseamna ca faci primul pas, arata-i ca-l placi. Dar nu i-o spune :* poate iti va propune sa iesiti

4 răspunsuri:
| 1stResponder a răspuns:

Normal ca te place!
Cand erai cu celalalt era gelos, de-aia evita sa vorbeasca cu tine. Apropie-te de el, iar la momentul potrivit (cand simti tu ca e bine), marturiseste-i ceea ce simti. Bafta!

| Florenta16 a răspuns:

Da, te place. De fapt, daca un baiat e mai protector asa fata de tine, pot exista doua motive.
1. Te place.
2. Vrea sa obtina ceva de la tine.
Dar eu aici cred ca e vorba ca te place. Nu rata ocazia asta si spune-i si tu ce simti. Din prietenie se ajunge usor la iubire, dar aveti grija ca relatia de prietenie dintre voi sa nu afecteze relatia.
Asadar, spune-i ce simti, si iesiti la o intalnire. Asta va clarifica tot.
Bafta si La muulti ani!

| Lhurricane a răspuns:

E clar ca simte ceva pentru tine probabil da, te place, ar trebui sa vorbesti cu el despre asta. sa iti spuna el nu sa-ti dai tu seama. curaj, curaj.

| DnT a răspuns:

și eu plac pe cineva și sunt baiat deci știu câte ceva. Un băiat te place când de exemplu tu vorbești cu fetele și el se apropie de tine și încearcă sa intre și el în vorba