| Ali28 a întrebat:

Cum pot indrepta relatiile cu, colegele de clasa la care am facut o impresie proasta? Exemplu:Ma intelegeam foarte bine cu o colega, ne-am certat iar acum nu ma suporta

2 răspunsuri:
| Andy_6451 a răspuns:

Incearca sa faci tu primul pas. In orice caz chiar daca ea sau tu ai gresit du-te si cereti scuze pentru ca doar asa va puteti impaca.Chiar daca va fi putin mandra pentru ca i-ai dat dreptate macar prietenia voastra va fi din nou ca inainte.Iar daca iti spune ceva de genu:"Vezi ca am avut dreptate dc ai fost proasta si ai facut ce ai facut etc..." doar dai dreptate si atat, chair daca o sa ai o mica mustrare macar, cum spuneam prietenia va infolri din nou si daca zici ca sunteti foarte bune prietene eu zic ca reinprietenirea voastra e ceva mai important decat a dovedi ca tu sau ea are dreptatewinking

| WOLFRAM a răspuns:

Mai sincer s aiti spun multora ni sa intampla doar ca cel care conteaza cu adevarat este motivul deci de ce v-ati certat?