| oNuts a întrebat:

Cum pot iubi pe cineva daca eu nu stiu sa ofer iubire si afectiune? Pentru ca nu le-am primit.

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Vorbește cu Dumnezeu în rugăciune și rogă-L să-ți revelezi dragostea pe care EL o are pentru tine/. Dragostea Lui e cea mai împlinitoare și poate vindeca orice suflet mutilat de lipsa iubirii oamenilor.Citește evangheliile, Mântuitorul Hristos e cea mai iubitoare persoană care a trăit vreodată pe pământ.

6 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

O sa poti atunci cand o sa incetezi sa te tratezi la fel cum ai fost tratat. Asuma-ti un risc si ai incredere in cineva. Inceteaza sa-i testezi pe cei din jurul tau daca te iubesc sau nu. Iarta-i pe cei care trebuie iertati. Incepe sa te iubesti pe tine, dupa asta o sa incepi sa-i iubesti si pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh boo hoo.
nu are treaba ca nu ai primit tu iubire si afectiune, nu ai dat de persoana aia care sa te innebuneasca.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ca nu le-ai primit, cand te vei indragostii si vei iubii cu toata inima, vei simtii tot ceea ce trebuie sa faci si sa oferi!

| OMFGConrad a răspuns:

Toate au un început. Trebuie doar să îţi asumi nişte riscuri, după cum spunea şi seth.

| Nomoreregretstb a răspuns:

Incerci pe fiecare zi sa inveti sa iubesti

| RAY a răspuns:

Iubirea aduce dezamagiri mereu sa stii