| FetitzaCuOchiAlbastrii a întrebat:

Cum pot sa-i spun fostului prieten ca numai vreau sa fim niciodata impreuna? frumos fara sa-l ranesc?sad
FUNDA

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sentimentele vin si pleca din sufletul nostru fara sa ne intrebe nimic pe noi si fara sa fie neaparat cineva de vina. Explica-i frumos ca asa s-a intamplat si la tine si daca este baiat destept va intelege.

| e1xtz a răspuns:

Dupa ce ii faci un chupa-chups..macar sa fie relaxat la aflarea vestii...hehe

| Crin51 a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie in sufletul lui.
I don't want to see mie mi-e mila de el.

PAna la urma, care e cauza despartirii?
Stii cat de greu e sa gasesti pe cineva care te pretuieste, sper.

| FetitzaCuOchiAlbastrii explică (pentru Crin51):

Era prea posesiv...sad

| Crin51 a răspuns (pentru FetitzaCuOchiAlbastrii):

Da. e cam nasol sa nu te simti intr-o relatie in largul tau.
Acum sa iti raspund la intrebarea principala.
Dupa cum se vede ai gasit pe altcineva poate, sau chiar daca nu. eu zic ca nu poti sa te desparti de cineva fiindca "Nu mai simt nimic" "nu vreau sa continuam ca m-am plictisit" sau ceva de genu de mai sus.
Ci spune-i exact, ca sa stie care e problema,
-Uite baiete care-i treaba, am pus suflet am fost cum am fost dar tu ai facut aia, aia, cealalta.
Sa nu faci in niciun caz greseala sa ii spui ca te desparti fara motiv, ca asa ti-a rasarit, ca nu o sa mai scapi de el, o sa tot spere aiurea si o sa creada ca in final ca tu esti problema.
Deci spune-i motivele destul de clar. Nu lasa umbre de iluzie.

Spor!

Crin!

| T3n a răspuns:

Pai in nici un caz sa nu-i zici celebra replica "sa ramanem amici", e ca si atunci cand iti moare cainele iar mama ca sa te consoleze iti spune ca poti sa-l pastrezi.Cel mai bine este sa te intalnesti cu el, fata in fata si sa-i zici : "pur si simplu nu mai simt nimic pentru tine si ca as vrea sa pun capat relatiei, daca vrei sa ne mai intelegem dupa aceea ok daca nu...nu e la alegerea ta.Scuze ca-ti fac asta dar e ceea ce simt."
Parerea mea acu tu zici daca e bine sau nu. Funda?batting eyelashes

| BunaciuneaTPU a răspuns:

Ii spui ca ti-ai schimbat orientarea sexuala, din pacate pentru el.