| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ii zic unui baiat ca ma deranjeaza atitudinea lui? Cum sa ma comport? Ce ar trebui sa fac ca sa isi dea seama? Nu vreau sa ii zic. Vreau doar sa se simta si el.asa cum ma simt eu.Sau macar sa ma inteleaga.straight face

5 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Atunci cand are atitudinea aia care nu iti place tie, faci pe suparata si nu ii mai vorbesti. Sau daca nu ii spui direct in fata ca te deranjeaza atitudinea lui, sa nu se mai poarte asa cu tine.

| tabittha a răspuns:

Foloseste exact aceeasi atitudine, exact aceleasi cuvinte in stil ironic si apoi intreaba-l, tot ironic, cum se simte, daca il deranjeaza. Iar daca nu se prinde pana la urma de schimbarea ta de atitudine si de imitarea perfecta a atitudinii lui, spune-i direct in fata ca pe tine te deranjeaza, fara sa-l jignesti, folosind un ton cat mai calm posibil.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ii faci ce-ti face,cu cea mai senina atitudine,ca si cum nu ti-ai da seama de nimic.
Daca nu va intelege din prima,vei continua.
Iar la prima lui reactie negativa,te vei apara spunandu-i ca de la el ai invatat sa faci asta, doar face exact la fel, nu?
Succes!

| Antraxxxu a răspuns:

Poti sa-l ignori sa nu-l bagi in seama si el o sa observe asta iar daca nu merge fa si tu aceleasi chesti ca el si o sa se simta cum te simti tu.

| MaRrYana a răspuns:

Pai ai putea sa te comporti si tu la fel ca el si asa o sa isi dea seama si ai putea sa il tratezi cu indiferenta asta doare cel mai mult.