| pufliiiisi123456 a întrebat:

Cum pot sa il fac pe baiatul pe care il plac sa se apropie de mine daca eu sunt mai timida si el nu ma cunoaste?

Răspuns Câştigător
| biosh97 a răspuns:

Stai pe langa prietenii tai si zambeste mult cand vorbesti cu ei atunci cand el e prin preajma. Daca uneori va priviti reciproc in ochi, nu te uita in alta parte, zambeste-i inainte.
Imprieteneste-te cu cativa din amicii lui si in cateva zile va veti cunoaste. Apoi vorbiti si treptat va veti cunoaste mai bine. Daca esti foarte timida, nu e nevoie sa vorbesti intr-una. Pune-i intrebari "si, ce sport iti place?" etc. Lasa-l pe el sa vorbeasca, va fi magulit de atentia pe care i-o acorzi.
Succes happy

3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Incearca sa vb cu el pe chat, sau la tel.Atata vreme cat un Baiat nu stie ca il placi sau ca ai ceva aparte pentru el nu te va remarca decat foarte greu. Baietii pot sa faca ei Primul Pas dar si fata trebuie sa le dea de Inteles ca vrea asta.

| einenebun23 a răspuns:

Pai daca nu te cunoaste cum vrei sa il faci sa se apropie de tine. Lasa rusinea ca nu ajungi departe cu ea. Inearca sa il abordezi si sa vorbesti cu el si asa treptat se va apropia de tine. Sa nici nu ii zici din prima ca iti place de el ca atunci te va considera disperata.

| AndutzaTa a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci intr-un fel ca sa te cunoasca! Apoi trebuie sa vorbesti mai des cu el, o modalitate ar fi facebook-ul! Dar fi tu mai indrazneata si arata-i ca-l placi!