| alintunea12 a întrebat:

Cum pot sa imi dau seama daca un baiat simte ceva pentru mine? Va intreb acest lucru deoarece este un baiat pe care il plac, suntem colegi de clasa, in timpului anului scolar ne mai si certam uneori dar ne impacam foarte repede, iar acum vara aceasta ne-a apropiat si mai tare ca inainte, nu ne mai certam, se comporta diferit cu mine fata de celelalte fete, simteam ca e grijului cu mine, de cite ori ma vede putin mai trista se apropie si ma intreaba daca am patit ceva ( chiar si cei din jur mereu ma intreaba de ce nu vreau sa ies cu el, ca se vede clar ca e ceva intre noi, nu e doar o simpla prietenie ) dar dupa ce m-a condus o data acasa si a incercat sa ma sarute - eu l-am refuzat ( din simplu motiv ca imi este coleg de clasa, si ca ma temeam sa nu sa se foloseasca ) dupa ce ne-am reintilnit aveam impresia ca se ferea oarecum de mine nu tare dar am simtit asta, cum sa ma mai comport cu el?, cum sa-mi dau seama ce simte el pentru mine si ce anume isi doreste de la mine?

4 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Dupa cum zicea si @bebin daca te place o sa vrea cu siguranta sa te sarute din nou.In cazul in care nu va face aceast lucru ai putea sa il saruti u, nu are te ce sa iti fie rusine sau ceva de genul fiindca sunt o multime de fete care fac primul pas.Bafta tongue

| bebin a răspuns:

Ca ai 12 ani am dedus...esti la o varsta la care prietenia se rezuma la plimbari prin parcuri si pe la Mc. ( sper) daca avrut sa se sarute cred ca e clar ca ii place de tine, isi luase si el inima in dinti, iar tu i-ai taiat craca. fii mai sociabila si o sa vrea din nou sa te sarute

| LuckForMeAgain a răspuns:

Draga mea, te place baiatul acum ca l-ai refuzat nu te mai trateaza atare dar trebuie sa il tratezi tu cum te-a tratat el pe tine la inceput sau cel mai simplu spune-i vreau sa ne intalni... va intalniti si ii spui ca il placi si ca vrei sa fiti impreuna si incerci sa il saruti dar mai intai de toate spui ca iti parea rau ca l-ai refuzat :*, inainte sa ii spui ca vrei sa fi cu el big grin daca intr-adevar asta vrei >big grin

| Miki_3194 a răspuns:

Daca si tu il placi da-i de inteles asta si lasa-l sa te sarute. Eu cred ca nu te va putea refuza. Bafta!