| TheBlueButterfly a întrebat:

Cum pot sa ma despart de el fara sa il fac sa sufere?

Răspuns Câştigător
| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Hallăw
Mi-s-a intamplat si mie asa ceva
Crede-ma nu a fost deloc usor :]
In primul rand tine o discutie stransa si privata cu el alege locul potrivit.
Nu ii spune "Vreu sa ma despart de tine, Paaa! " O.O
Incearca sa fi cat mai deschisa cu el in ce privinta adica spune-i tot ce nu-ti mai place sau pur si simplu spune-i ca nu mai simti acea atractie fata de el :]
Cuvantul magic va trebui spus din inima ceva de genul " Imi pare rau ca a trabuit sa ajungem aici sau ca a trabuit sa ajung eu sa fac pasul asta. Chiar daca pentru tine va durea imi va parea foarte rau si nu vreau sa te fac sa suferi chiar de loc. Pur si simplu simt sa spun asta deoarece nu imi simt acea atractie fata de tine. Eu vreau sa ma despart de tine dar nu vreau nici ca tu sa suferi facand acest lucru. Imi pare foarte dar si te inteleg as vrea sa ramanem doar prieteni :]. Iti multumesc ca neam putut intelege :]
Mult succes scumpo!

5 răspunsuri:
| BloodyDress a răspuns:

Pai simplu ar fi sa ii spui adevarul dar nu pe mess! face 2 facehappy oricum o sa-l faci sa sufere dar spune-i ca nu mai merge relatia dintre voi si ca nu vrei sa faci sa il faci sa sufere pe cineva asa special ca e dar ai grija sa nu regreti mai tarziu alegerea facutawinking spune-i ca merita pe cineva mai bun...

| cheryybloosomm a răspuns:

Buna! Ii spui ca vrei sa te desparti de el.dar comportate ca si cum ai fi amica lui.si ii zici ca totusi vrei sa fiti prieteni.Asta e parerea mea.dar in rest ii zici cum zice inima ta! Pwp! Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| Marijuana a răspuns:

Daca te iubeste o sa sufere indiferent de ce i`ai spune si face tu oh go onjjj.

| calin4547 a răspuns:

Trimitel nahui

| Luvly a răspuns:

Hey!
Este un moment foarte dificil... Vorbeste cu el ca intre amici, fa-l sa inteleaga ca tu nu mai simti nimic si ca puteti fii foarte buni prieteni! Sa aiba incredere in tine sa vorbiti ca inainte si totul sa fie bine.
Ajuta-l sa-si caute pe cineva happy
Pa, pa.