| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa o conving pe iubita mea sa o faca cu mine? sunt disperat, de 2 saptamani ma tot amana....amandoi avem 19 ani si suntem impreuna de 2 ani jumate.Helpppp

6 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Da' ai întrebat-o DE CE te amână?
Poate că are nişte temeri sau nu e convinsă că e OK. Discutaţi problema. Astfel şi tu te mai relaxezi şi ea are şansa să îţi explice "de ce nu".

| h3r a răspuns:

Chiar ești disperat. Dacă doar pentru puță stai cu ea, las-o în pace, puță mai găsești.

| Danysan a răspuns:

Nu exista amanare -doar nu vreau si nu am chef. Poti sa-i spui ca nu te deranjeaza ca nu vrea sa o faca si ca esti alaturi de ea oricum -Gen :Can esti tu pregatita o facem... Daca are vreo teama sau e virgina trebuie sa reusesti sa o faci sa treaca peste inhibitii.Vezi ca fetele cu cat le presezi mai mult cu ata devein si mai greu de determinat sa faca sex.Nu cred ca tu stai cu ea doar pentru sex.Cum ai asteptat pana acum poti sa mai astepti laughing. Oricum are o varsta si ar trebui sa stie ca a face sex e un lucru normal si firesc. Poti sa o minti oleaca laughing-Vezi ca daca nu faci sex apar probleme hormonale si te faci urata -asa ca nu e bine laughing.

| g4mma a răspuns:

Oblig-o devil da ce, ii dupa ea?

| vicky14u a răspuns:

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu ea, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale de "mâine", este nevoie să respectaţi ordinea lucrurilor şi să aştepţi momentul căsătoriei!

Altceva este mai grav...
Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată cutie a Pandorei. Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familia ei?
- Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa!

- Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica nu minte...
familia celei de care tu îţi baţi joc acum, poate uşor fi făcută praf!

| Ryuzaki2 a răspuns:

Noi nu o cunoastem pe prietena ta.Desii copii de 12-14 ani isi dau cu parerea pe aici, ai face bine sa constientizezi ca tu o sti cel mai bine de aici. Analizeaz-o, cunoaste-o apoi actioneaza. Poate ca nu i-ai acordat destula atentie ca sa o poti convinge. Dupa ce o cunosti, actionezi cum ii place, si vezi ca nu o poti convinge singurul lucru pe care poti sa il faci e sa nu o convingi.

Nu pot scrie mai multe tocmai din motivul iesit din prima propozitie.Multa bafta.