| fleur2001 a întrebat:

Cum pot sa uit pe cineva de care sunt indragostita dar el nu ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| SussieLex a răspuns:

Crezi ca o sa-l poti uita asa dintr-o data? Nu exista un cod pe care il bagi, iar apoi o sa te trezesti si nu-ti vei mai aminti nimic! Trebuie sa rupi legaturile cu acea persoana, sa nu mai frecventezi localurile in care stii ca l-ai putea intalni si sa nu-ti mai faci sperante false. Pentru inceput trebuie sa-ti pui ordine in ganduri si sa te implici in activitati care te vor face sa nu te mai gandesti la el (macar pentru o perioada de cateva ore). Cand vezi ca iar iti apare in minte acel baiat, cauta un film interesant sau citeste ceva. De asemenea, sa nu-ti vina ideea sa-i intrebi pe amicii lui de el. Posibil sa auzi lucruri care iar te vor face sa te gandesti intr-una la el. Iesi in oras, du-te la petreceri. nu poti sta toata ziua in pat si sa te gandesti la cineva. Cu timpul nu o sa te mai intereseze 'subiectul'. Bafta!happy

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu te duci la o terapie

| kx123 a răspuns:

Trebuie sa iti gasesti noi activitati care sa iti incarce timpul, sa iesi cu prietenii mai des, asa vei putea cat de cat sa il uiti.

| Theaxniz a răspuns:

Sa iti vezi de viata si de drum mai bine uitate la viitor asa am facut si eu dar nu m-am mai gandit am trecut de 100 de ori prin aceste situatii

Răspuns utilizator avertizat
| monycutzza a răspuns:

Timpul e singura soltie

| tinasong a răspuns:

Incerca sa cunosti pe alt cineva, nu iti dedica toata dragostea pentru cineva care nu simte la fel.

| biutza1997 a răspuns:

Nu neaparat terapie e greu asa pana te obisnuiesti si alea alea, mai bine faci cum zic eu bine inteles daca tu doresti eu iti sugerez sa incerci sa-l uiti astfel: 1) sa incerci sa nu te mai gandesti la el sa ai diferite activitati care sa te distraga de la acel baiat 2) sa iesi in oras cu baieti sa te distrezi 3)sa nu mai pui suflet in toti baieti pentru ca vei pati ca si mine si dupa aceea iese destul de nasol. sper ca te-am ajutat. funda? puppy dog eyes

| Cocolinooo87 a răspuns:

Raspuns " Ciocolataaa! laughing. Asta este, treci peste. E un baiat.Nu merita.Mai sunt multi in lumea asta iar tu suferi dupa un bou? laughing

| fleur2001 explică:

Multumesc pentru raspunsurile vostrea care cred ca m-au ajutatpana acum pentru ca nu prea mai ma gandesc la el