| Valeria_Vitalina_1999 a întrebat:

Cum pot sa uit pe cineva de care sunt indragostita dar el nu ma iubeste?

8 răspunsuri:
| xanderblackx a răspuns:

Tocma ti-ai raspuns singura? merita sa suferi pentru cineva care nu sufera pentru tine? merita sa iubesti daca nu primesti? merita oare lucrurile astea? gandeste putin mai rational, de fapt incearca sa gandesc ceva mai mult rational... lasa subiectivismul ca nu te ajuta la nimic, fi obiectiva, viata merge inainte, fa ceva ce-ti palce, ceva care ti-ar lansa idei noi, lucruri s ate faca mandra de tine, asa iti demonstrezi tie ca nu esti slaba si mai apoi si lui ca se poate fara el. unele lucruri sunt facute sa fie simple, accepta-le, pentru ca altfel mai devreme sau mai tarziu..tot tu vei suferi. numai bine

| Molecula a răspuns:

Nu prea poti asa usor. Traieste-ti viata mai departe ca cu timpul cand o sa vezi ca nu are nicio sansa, iti vei pierde sentimentele fata de el.

| Albãstriţaxx a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie.Si crede-ma multi ani nu vezi putea sa il uiti.Incearca sa vorbesti cat mai mult cu el..sa va imprieteniti, chiar daca nu o sa fiti niciodata impreuna. sad

| Sisitta a răspuns:

Nu e ușor sa uiti pe cineva care iubesti, va fi greu.dar cu timpul îl vei uita.

| Cybertron99 a răspuns:

Have some fun happy
stai linistita, viata merge inainte, nu te impiedici de cineva happy

| Nim3niAltul a răspuns:

Incearca sa il uiti cu toate ca va fi greu asta,atunci cand vrei face ceva sau vei merge undeva unde ai fost cu el iti vei aduce aminte, dar treci peste asta, refati viata, ia-o de la 0, razbunate pe el si distreaza`te.pup succes!

| FcDb_Teo_1995 a răspuns:

Fa-ti alt iubit. incepe o noua relatie si ai sa vezi ca o sa uitiwinking Succes!

| PrettyGirl2012 a răspuns:

Simplu. Gases-te pe cineva mai bun, cineva care te-ar ajuta sa-l uiti happy.
xoxo.