| oAnonim a întrebat:

Cum pot trece dupa o despartire in care am iubit foarte mult?
Iubita mea este orgolioasa si va vrea sa ne impacam peste cateva zile. dar nu mai vreau eu, si daca e sa sufar mai incolo(deocamdata nu am nimic, dar sigur voi suferi mai tarziu) cum pot trece peste? happy Nu mai vreau sa ma impac cu ea ca nu ma merita, este indiferenta si rece

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Relatia asta a voastra e numai socuri, voi sau sunteti cei mai fericiti, sau cei mai nefericiti, cale de mijloc vad ca nu exista!
Cum sa treci peste despartirea asta?
In acelasi fel, cu o alta fata, din cate am inteles doritoarele nu lipsesc!
Numai sa stii ce vrei de data asta!
Hai, capul sus!

| BloodyBlade a răspuns:

Nu te mai intereseaza persoana ei! Pur si simplu ea nu mai exista pentru tine! Fii si u indiferent si nu te mai gandi la ea sau la ceea ce a fost intre voi! Sper ca te-am ajutat! Bafta!happy

| Elvena a răspuns:

Pai, daca inca mai tii la ea, cauta o solutie sa remediezi situatia, sa se comporte mai frumos cu tine, ca n-ai de unde sa stii, poate o sa regreti mai incolo, mai ales daca spui ca ai iubit-o foarte mult.
Daca este orgolioasa, dar totusi va vrea sa se impace cu tine, poate ca nu e atat de rece precum o crezi.
Insa, daca nu mai vrei, mai bine discutati situatia asta clar, ca nu mai vrei o relatie cu ea. Intr-un final, n-are de ales, va accepta situatia.

| AraabMuzik a răspuns:

Pai fii atent, tu esti baiat, fiind baiat ai "madular", avand "madular" si fiind baiat te poate durea in."madular". Cum ai putea sa suferi dupa o proasta indiferenta? Cred ca asta'i primul lucru care nu-l suporta baietii.

| pufi18 a răspuns:

Sincer si eu trec prin aceeasi problema acum si te inteleg perfect..Incearca sa vorbesti cu ea sa i spui tot ce simti, tot ce te deranjeaza si daca nu se va schimba incearca sa fii mai indiferent fata de ea sa incerci sa ti ocupi timpul cu alte chestii ca sa nu ai timp sa te gandesti prea mult la ea.Bafta ai sa vezi ca va fi binesad

| Secret1 a răspuns:

Daca ai un prieten bun, el te poate ajuta. La inceput cu mici sfaturi si apoi iesi cu prietenii mult, sa iti ocupi ziua cu ceva sa nu stai degeaba, ca o sa te gandesti numai la ea.