| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot uita pe cineva? Stiu o sa spuneti ca timpul le vindeca pe toate, dar eu vreau ceva mai repede, chiar daca e imposibilsad

16 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cea mai buna solutie ar fi sa gasesti pe altcineva, sau daca nu vrei, atunci ocupa-ti din timp cu alte activitati, fi mereu ocupata sa nu iti stea gandul la el, sterge si arunca tot ce iti aminteste de el, intrerupe orice legatura cu el, eu cred ca daca ai merge undeva cu prietenii sau daca ai face o mica excursie undeva ai mai putea sa uiti...bafta.

| thehope a răspuns:

Oricat de mult ai incerca nu poti uita pe cineva intr-un timp scurt...chiar si daca iti induci ideea ca il urasti, ramane in sufletul tau si nu il poti uita, uneori nici macar daca iti gasesti pe altcineva nu uiti prea usor o persoana pe care ai iubit-o...cum spunea si bloo2 sunt amintiri care nu se uita, sunt persoane care nu se uita... e greu.insa incearca sa nu te mai gandesti la acea persoana, uita ce exista, incearca sa iti gasesti o ocupatie care sa nu iti permita sa te mai gandesti, care sa iti pape tot timpul si incetul cu incetul iti va fi mult mai bine.

| r8driver a răspuns:

Daca e poza ta te ajut eu sa-l uiti {am glumit, nu stiu anlocuestel}

| Nemesis_9263 a răspuns:

Cum spuneai si tu... e imposibil. Timpul iti este cel mai aprig dusman uneori... dar iti poate deveni si prieten...

| g_7133 a răspuns:

Gaseste-ti pe altcineva, iesi cu prietenele tale. Incearca sa ai cat mai multe activitati ca sa nu ai timp sa te gandesti si la altceva.

| ahaaaaaaa a răspuns:

Cauta pe altcineva, alt baiat, un cui il scoate pe altul, la mine a mers!

| xD101 a răspuns:

Nu o sa uiti pe cineva pe care il iubesti mult in 2-3 zilewinking... fa-ti alt prieten si nu te mai gandi la el... poate o sa reusesti big grin...eu am reusit dar in cateva luniwinkingbig grin

| Bloo2 a răspuns:

De fapt... unele amintiri nu le poti uita niciodata... te-am motivat cu asta asa-i laughing?

| al3xxxx_1544 a răspuns:

Poi gasesteti pe altcineva si eu iti sp ca o/il poti uita pe acea persoanawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... e cam greu sa dau un sfat pentru ca si eu sunt cam in aceeas situatzie...Incerc sa-l uit si eu pe fostul meu da e mai greu. Eu una i-am sters nr de tel, id-ul d mess, am rupt si am aruncat toate pozele cu el si incerc sa stau cat mai departe de tot ce apartzine de el si vad ca "functioneaza" chiar daca nu l-am uitat de tot, cel putin acum nu ma mai intereseaza de el, si nu mai disper si plang ca o nebuna noaptea cum faceam acum o luna...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt curioasa daca ai reusit sa-l uiti. abia acum am citit intrebarea ta, pentru ca acum s-a nimerit sa traversez o situatie asemanatoare.de prin octombrie ne haraim cu certuri si impacari disperate.mai mereu eu il recautam. dar de fiecare data nu se schimba nimic dupa.nimic concret.desi are 25 de ani, iar eu 23. zilele trecute dupa aproape 3 saptamani mi-a dat mesaj sa vada ce mai fac.asa incepea mereu"reimpacarea". pana cand. ultima oara mi-a dat 3 mesaje in care m-a injurat si m-a facut panarama( macar de l-as fi inselat) iar acum incepea totul fara macar scuze sa zica.am inchis telefonul si nu a mai sunat de vreo 5 zile.nu stiu daca o va mai face.il iubesc dar daca nu se va schimba nu il mai accept in viata mea. te intreb, anda. a trecut? daca lasam spatiu din octombrie pana acum.februarie.trecea, era mai bine? pentru ca acum doare groaznic si nu stiu incotro s-o iau.tot ce simt e ca sunt mai hotarata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da a trecuthappy...mai repede decat ma asteptam, pe deasupra am italnit pe cineva special, poate asta m-a ajutat.Stii este o vb, daca Dumnezeu iti ia ceva, o face pentru a-ti oferi ceva mult mai bun, prin urmare baiatul asta nu e de tine(daca nu stie sa respecte o fata chiar nu se merita), stai linistita 23 de ani am si eu...ai toata viata inainte! Si iti mai spun secret:citeste seara cate un acatist te va ajutahappyte pup si sper sa treci peste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

P. S:astept raspuns pozitiv de la tine, OK?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie, nu pot uita pe cineva...mai bine zis mi-e dorcrying dar timpul decide, asa ca va trebui sa asteptamsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cat de mult il iubesti pe acel cineva.eu nu am putu sa-l uit nici macar dupa 6 ani. Daca este iubire adevarata iti va ramane pentru totdeauna in suflet.Important este sa fii puternica!

| NavzarLeinad a răspuns:

Asculta-ma un pic, sper sa apuci sa citesti asta vreodata, ok!
Treaba sta cam asa, daca nu poti uita, nici nu trebuie!
In caz ca esti o fata, sau baiat, indiferent de gen, tot ce trebuie sa faci e sa fii sincer sau sincera, si asta se face prin tot ce exista sub soare.
De ce?
Pai in vremurile acestea, avem si traim de toate!
Asa ca nu se exclud alte demonstratii de dragoste decat din comoditate, lipsa de curaj, lasii ajung in infern (Dantes inferno).
Eu cred ca noi oamenii ne putem iubi doar daca ne spunem adevarul, altfel devenim sociopati, in plus tot ce faci din dragoste si pentru dragoste, se rasplateste si te simti rasplatit, nu te uita la rezultatele rapide, ai rabdare. Daca iubesti, nu uiti, dar faptul ca nu uiti e foarte bine, pentru ca a fost ceva bun. Poate sa fie, unii spun sa mergi mai departe, altii cui pe cui, dar eu stiu ca unde bati cui pe cui ramane gaura.
Ai incredere in tine, nu te lua dupa lume, ca in general, lumea, toata vrea sa repare ce nu e stricat, asa e lumea.
Sa stii ca nici persoana pe care vrei sa o uiti nu te-a uitat.
Depinde de voi cum vreti sa va intelegeti pe viitor, sau nu.