| Daria356 a întrebat:

Cum pot uita un baiat? Il plac timp de 3 ani, de fapt, tin la el (stiu.), nu am fost niciodata impreuna, imi da sperante degeaba, si asa nu vom fi niciodata impreuna, m-am saturat sa sufar cand vad ca ii place de o alta fata, ma simt epuizata..am trecut prin multe, gelozii.sad. Tot ce imi doresc este sa il uit, dar nu pot,il vad aproape in fiecare zi, nu am cum, mereu spun ca imi place de altcineva si spun,,incepe sa imi treaca de el,, si a doua zi cand il vad spun,,s-a dus d***u tot,, nu cunosc baieti multi,de fapt, cunosc dar nu vorbesc cu ei, decat na salutam si atat, si plus ca sunt mai mari ca mine si eu nu am fost cu nimeni si sunt timida cu astia mai mari. Si nu pot sa fiu cu cineva din clasa pentru ca, ma simt naspa sa stiu ca el stie ca sunt cu cineva din clasa si..intelegeti voi, si ar fi ciudat sa fiu cu prietenul lui cel mai bun(si nu ma place, place pe alticineva) pentru ca doar el mai e dragut din clasa, cel putin pe placul meu, sa nu imi spuneti sa fiu cu el pentru ca. nu voi fi cu el.In fne.o intrebare: cum pot sa il uit? Fara mistouri, pls.Multumesc

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fara misto, dar nu-l poti uita carand: depinde de norocul tau de a te indragosti de altcineva.

| LoveSleep a răspuns:

Ai două opțiuni care te vor face să-l uiti:
1.Te îndrăgostești de alt băiat.
2.Te duci la el și îi spui că îl placi. Îi spui serios și sincer că îl placi. Dacă sentimentul e reciproc o să fie perfect, iar dacă nu o să știi. Tu ai nevoie de o certitudine, ai nevoie de un DA sau NU sincer, tare și clar. Doar atunci vei începe să-l uiți, cu greu ce-i drept.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e o idee buna sa intri intr-o relatie doar ca sa-luiti pe "fostul". Ocupa-ti timpul cu lucruri pe care iti place sa le faci: pasiuni, prietene, excursii, filme, teatre, si mai ales scoala. Timpul rezolva totul. Evita-l, incearca sa nu mai vorbesti cu el si mai ales sa nu te mai gandesti la el.

| MskDesign a răspuns:

Probabil ia-ai facut si statuie!
Cred ca ar trebui sa cunosti persoane noi si cu siguranta cineva iti va cade cu tronc.Succes si nu uita ca timpul le rezolva pe toate.

| ALGator a răspuns:

Nu prea clar ce spui.
Intîi: "imi da sperante" apoi completezi: "degeaba". Mai incolo "nu voi fi cu el".
Se pare ca nu e vointa lui sa nu fie cu tine, ci a ta. Tu te-ai decis ca nu se poate.
"Cum poti sa il uiti" e o alta intrebare.
Dar de ce nu ai incercat sa finalizezi sperantele pe care zici ca ti le da? Comentariul tau (ne sustinut cu nimic) ca ar fi "degeaba" duce mai mult cu gindul ca esti deprimata sau pesimista.
Daca nu am inteles eu gresit, atunci ar trebui sa incerci cu el pornind de la ideea ca va merge bine.
Acum daca a trecut mai mult timp de cind ti-a dat sperante (pe care tu nu i le-ai confirmat) va trebui sa depui mai multa energie si tact ca sa recistigi terenul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesteti un iubit sau asteapta pana te vei indragosti.Dar iti trebuie mult noroc sa te indragostesti!

| Ezeru a răspuns:

O sa il uiti pe parcurs, dar mai greu. Daca il iubesti este normal sa nu il poti uita atat de usor si in plus ai nevoie de cineva care sa iti mai distraga atentia de la el altfel tu te vei gandi mereu la el si iti va fi mai greu.

| emmaemilia a răspuns:

Incearca sa-ti ocupi timpul cu diferite pasiuni si nu-i mai da importanta. stai cu pretenele, mergi la filme.am fost si eu in situatia ta si m-a ajutat sa vorbesc mai des cu el, astfel mi-am dat seama ca in timp il simteam mai mult ca pe un simplu prieten. sper ca te-am ajutat.

| bogdann123465 a răspuns:

O sa-l uiti automat. O sa ai alti iubiti. O sa vezihappy

| Daria356 explică:

Am pus cam multi de,, și,, acum am vazut. happy