| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti avea o relatie perfecta?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista relatia perfecta. Poti avea o relatie minunata daca accepti ca nu exista partener perfect si ii accepti, intelegi si iubesti si defectele partenerului. Respectul si iubirea sunt strict legate si nu poate exista dihotomie intre ele.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate vrei să spui să o duci la perfecțiune, să fii pe aceeași frecvență cu partenerul, să nu fie unul șef și altul supus, etc.
Pa, pa.

| irina20 a răspuns:

Nu poti pentru ca nu exista.Si nici nu srtim sigur ce ar insemna pentru noi perfecta.Sunt relatii bazate pe respect si incredere care dureaza, si sunt ok.Dar perfecte nu.

| JustmeV a răspuns:

O relatie perfecta nu exista, dar o relatie frumoasa se bazeaza pe incredere si respect. happy

| Oana92 a răspuns:

Nu poti pentru ca asa ceva nu exista. Poti in schimb sa ai o relatie normala, bazate pe iubire, intelegere, acceptare si comunicare.

| Dariusuu a răspuns:

Nu există relație perfectă, cum nici unul dintre parteneri nu sunt. Nu trebuie să fie perfectă, trebuie doar să fie sinceră.
E ușor să te îndrăgostești, mai greu este să construiești ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Dupa parerea mea, nu exista o relatie perfecta, acest tip de relatie trebuie s-o cladesti tu prin eforturile proprii, daca vrei sa ai o relatie de lunga durata si fericita,
http://www.eva.ro/......-2156.html
Te pup!

| AndyLavy a răspuns:

In niciun caz incercand sa o faci perfecta.fiecare relatie are si momentele ei mai neplacute pentru a te face sa stii ceea ce ai langa tine si sa pretuiesti mai mult. fara tristete cum ai stii ce e aia fericire?
O poti face insa cat mai frumoasa evitand certurile, lasand de la tine, fiind intelegatoare, tandra iubitoare si asa mai departe. lucru care este valabil pentru ambii parteneri.

| Mikhtarian a răspuns:

Prin iubirea pura fata de partener, respect si tinerea monotoniei la distanta.

| 7639781254 a răspuns:

Pai nu prea poti, amice... big grin

| Andrei4g a răspuns:

Mai inainte ar trebui sa ai niste criterii dupa care sa poti evalua relatia ta..nu te poti lua dupa ce-ti spun altii, mai bine-ti stabilesti tu criteriile relatiei tale(perfecte). Nu cred ca poti gasi asa pac-pac, relatia perfecta, cauta mai bine (dupa ce-ti stabilesti coordonatele) relatia care sa poata fi perfectibila.

| AndreKissYOU a răspuns:

Nu exsista nicio relatie perfecta happy Adica nu exsista spatamana fara sa ma cert cu gagiku tongue laughing