| tinkutza_4745 a întrebat:

Cum poti cuceri un baiat din zodia capricorn?

5 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Daca îl întâlnesti pe barbatul Capricorn când înca nu a trecut de 30 de ani, vei cunoaste de fapt un Capricorn în formare, plin de complexe, care acumuleaza experienta, uneori prin încercari dureroase. Întâlneste-l mai târziu si abia atunci vei avea de-a face cu un Capricorn veritabil.

Pentru barbatul Capricorn, care este în fond un pragmatic, ambitia si cariera conteaza în primul rând. Si fiindca este muncitor, rezistent si deosebit de tenace, va cuceri cu siguranta o pozitie sociala buna, iar meritele sale vor fi recunoscute, chiar daca îi va trebui o viata pentru asta.

Barbatul Capricorn acorda o valoare deosebita datoriei, puterii, respectului si loialitatii. Daca treci dincolo de armura sa, vei constata ca barbatul Capricorn este un romantic. El nu va permite însa niciodata romantismului sau sa-i influenteze deciziile. Din cauza complexitatii sale emotionale si a inhibitiilor, si fiindca siguranta înseamna foarte mult pentru el, mai devreme sau mai târziu va cauta o relatie stabila, îsi va intemeia o familie.

Barbatul Capricorn are certe calitati paterne. Îsi va sprijini si îsi va proteja aleasa, va fi pentru ea un adevarat izvor de întelepciune si de ajutor. Important este ca aceasta sa vrea cu adevarat sa fie protejata si sa nu fie o femeie prea independenta, pentru ca în acest caz îl va simti mai degraba ca pe un gardian, ca pe cineva care îi bareaza accesul la libertate.

În fond, barbatul Capricorn nici nu agreeaza prea tare femeile independente, fiind mai degraba un traditionalist, care considera ca lumea ar trebui sa fie condusa doar de barbati, iar femeia trebuie sa fie, înainte de toate, sotie si mama.

În general este fidel, fiindca nu întelege de ce trebuie sa alergi dupa alte femei daca ti-ai ales-o deja pe cea potrivita.

Este un amant de cursa lunga, atent si rezistent

| Agentulx a răspuns:

Face crezi chestia cu zodile e o mare prostie, fi tu insuti si te va placea.

| SEAL a răspuns:

Asta cu zodiile e o prostie daca vrei iti si explic de ce PS incearca cu mine sa vad daca reusesti ca cica sunt si eu capricorn

| alexya_8105 a răspuns:

Pentru a cuceri un Capricorn, trebuie să fii tu însăţi o femeie de succes sau să fii printre cele mai populare fete din şcoală. Trebuie să fii activă, plină de energie şi de voie bună şi trebuie să îi arăţi tot timpul că îl susţii în toate proiectele sale.

Pentru a-i atrage atenţia, trebuie să fii cât mai elegantă, să fii machiată şi să porţi unele dintre cele mai fine bijuterii ale tale. Bărbaţii Capricorn au o slăbiciune pentru femeile care nu îşi ascund frumuseţea, care ştiu să se pună în valoare şi să strălucească oriunde ar fi. Dincolo de respectul său pentru responsabilităţi, autoritate, obligaţii şi onoare, Capricornul este un romantic incurabil, dar nu va lăsa niciodată inima să îi întunece raţiunea. Bărbatul Capricorn este mai rezervat, aşa că nu te aştepta de la el să îţi facă declaraţii de dragoste în fiecare zi sau să îţi mărturisească el cu guriţa lui că are emoţii sau că îi e teamă de ceva.

Capricornul nu se lasă prea impresionat de dorinţele femeilor de independenţă: pentru el, e important ca femeia să fie mamă şi soţie, înainte de orice. Un lucru extraordinat este că bărbaţii Capricorn sunt foarte familişti: de ce ţi-ai dori altă femeie, când deja ai una superbă acasă, cu care formezi o familie atât de reuşită?

| MaiiaAna a răspuns:

Voi raspunde pentru ca am avut o mica relatie cu un capricorn:)
Deci ai grija sa il mareu bagi inseama, sa-l saluti, sa vorbesti mereu cu el (nu conteaza subiectele). uneori poate fi prea insistent deci ai grija (cel putin mie nu mi-a placut asta)
Priveste-l in ochi atunci cand vorbesti cu el, si priveste-l cald :x
Bucura-te cand il vezi sau cand te suna. sau macar sa simta el ca te bucuri :D
In general, baietii in zodia capricorn sunt mai timizi deci daca nu indrazneste el sa-ti propuna ceva, i-a tu initiativa:)

"E inconjurat de un zid pe care l-a construit singur. E timid, dar puternic si dur. E placut, dar are o ambitie feroce." - asta chiar e adevarata...

http://horoscop.rol.ro/......icorn.html

:) Succes:)