| Narfundo a întrebat:

Cum poti respinge o persoana care e deschisa in fata oricarui subiect? Care ar fi motivul?

13 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Esti prea mental. Ar trebui sa fi mai mintal. Ti se pare tie ca se uita pe fusta tipei X sau pe peptoralii tipului Y. Fictiv. Facem o ecuatie? Ti-a spus ca nu te mai vrea, sau nu o mai vrei? Unul tot trebuie sa fie. Ori s-a ingrasat si numai e buna, ori si-a alalbit fata, ori ba ori nu. Sper sa-ti rezolvi tema pana ma intorc. Merg sa fac o ciulama. Sa tai un morcov? thinking Mai bine tai 3 ca sa fiu sigura ca iasa cum trebuie'.

| Narfundo explică (pentru Analytical):

Analytical. Este vorba despre mine nu despre persoana iubita.Asa ca vreau sa stiu motivele pentru care as putea fi respins )

| Analytical a răspuns (pentru Narfundo):

Stiu, m-am prins mai iute. Imi place sa intru in proza fara ca ceilalti sa ma inteleaga macar. Nu-i nimic, tot e mai buna tocana in 2. De ce te crezi perfect? Toti avem defecte, imi place sa le descopar. Asta nu ramane la aprecierea ta, ci a ei. Daca ei ii place gusturile, valorile si aspectul tau ti-e bine, daca nu, n-ai ce face. Pas. Oricum, o fata care iti pune in vedere astfel de nonvalori, pe care vrea sa ti le scoata mortis, crede-ma, nu te merita! De ce se pune problema despartirii cand se presupune o apropriere incalzita? Nu-i inteleg pe unii oameni, cat de reci stau in timpul iernii si vara fac crivat. De fapt, toate anotimpurile stau lipite, omului ii place frigul/dezgolirea sufletului, sa fi servi pe-o tava, vezi, nici asta nu a dat roade. Incearca sa fi diferit cu next. Nu-ti merita lacrimile, interesul si nici macar compasiunea. Motive de iubire nu exista pentru persoana speciala. Exista si atat. Motive de respins? Sunt cu duiumu. Nu poti privii lucrurile cu ochii ei si nici sufletul tau nu poate sa-i traiasca starile. Creierul nu-i recepteaza inteligenta, care, cu siguranta a picat. Tu contezi, fete sunt, pamantul este destul de patrat pentru toata lumea. Imi place ca avem si colturi pentru a boci. Curaj, nu e ea dragostea, dragostea e prea buna.

| Narfundo explică (pentru Analytical):

Usurel analytical. Vrei sa ma indragostesc de tine? Hm. Suna caraghios dar ma pierd cu firea cand vad o femeie care se descurca de minune intr-o discutie.Imi place cum imi vorbesti dar mai presus de atat observ ca imi esti apropiata in gandire.Cati ani ai?!

| Analytical a răspuns (pentru Narfundo):

18 mai mult. Stai linistit, ce o sa faci cand o sa ma vezi? Fac salata de fructe si scot afara bananele, adica tu. Imi place umorul tau, esti simtit asa ce mine. Dar mai ales, ai senzori, stiu, sunt tare incurcata(incuiata). Astept inca cheia. Imi permiti sa-ti intreb varsta? Daca-mi esti aproape in gandire sper ca ai 30. Kidding.

| Narfundo explică (pentru Analytical):

Umorul tau este irelevant si imi provoaca o stare buna. Varsta mea este buna si sunt curios cum de tu, o persoana atat de fascinanta, ai probleme cu propria persoana

| Analytical a răspuns (pentru Narfundo):

Eu probleme?! Draga, ca sa fii singur, nu inseamna ca iti lipseste altruismul, umorul, frumusetea, si tot ceea ce cuprinde pentru a fi un adevarat romantic. Chiar nu l-am intalnit, nu m-a intalnit, preferam sa ne salutam de la distanta. Cand nu mai putem ridicam steagul alb. Sunt ok, absolventa de clasa 12-a, bac luat, inscrisa la facultate in toamna. Prefer sa astept, o vara nu mor, ce zici, se moare din asa ceva? Eu zic ca se merita. O sa plec intr-un oras mai mare, probabilitatea sa-mi gasesc unul este de 80%, ce sa-mi leg vara de cap?! Hai sa-mi vorbesti mai bine de tine, nu vrei? Tu esti cel care a pus intrebarea, si eu vreau sa te ajut.

| Narfundo explică (pentru Analytical):

Hm.Ai grija cu gandirea asta, caci vezi tu, crezi ca nu se moare din dragoste, dar multi au facut-o.Trebuie sa fi pregatita in alt mod pentru acest nou oras.Sa nu fi deschisa pentru oricine caci la orase mari ai sa dai peste multe anturaje lipsite de valoare.La oras oamenii se copie unu pe altu si o sa iti fie greu sa gasesti unu asa cum iti doresti, cel putin asa cred eu despre Romania asta.Vezi tu. citeam de curand ceva legat de barbati si femei si zice ca barbatii ar trebui sa se puna pe picioare sa vindece femeile pamantului ca apoi sa astepte vindecare caci femeia salveaza situatia. Oare este adevarat ce zic? Astepti tu sa fi vindecata?

| Analytical a răspuns (pentru Narfundo):

Am o rana, ca fiecare. Insa a mea, e mai mare consider. Ai simtit acel ceva care, parca iti apasa sufletul si ti-l face inghesuit? Fara scapare. Unul, acel baiat ma va putea salva cred, in el imi voi pune speranta si fara el viata asta pamanteana nu are valoare. Ceea ce spuneam mai sus de: "iesit in lume si de facut de cap" era doar o ipoteza. Nu asa stau lucrurile in sufletul meu. Aici, acolo, intr-un colt, oriunde, numai sa-l gasesc! Da, sa fiu romantica e o calitate de-a mea. Si, in vant nu ma dau la oricine, orice. 18 ani. E mare lucru, dar stii tu, omul poate cade. Nu zic nu, DAR ma cunosc. Dar de fapt, mai bine sa nu afirmam ca ne cunoastem. De ce? Pentru ca nu e asa. Mai bine zic ca, imi pun increderea in Domnul ca nu ma va lasa sa-mi stric caracterul si tot ceea ce sunt tocmai in floarea varstei. Hai spune-mi ceva de tine.

| Narfundo explică (pentru Analytical):

Iti pot spune ca nu este o idee buna sa iti lasi viata in mana Domnului.Pacatele vor veni rand pe rand si vei reusi sa fi doar constienta cat de mult te schimbi si cat de slab e Domnul cand vine vorba sa te protejeze.Tu trebuie sa te protejezi si am sa iti zic mai multe maine ca acum ma culc.

| Analytical a răspuns (pentru Narfundo):

Hai sa nu mai discutam. Nu-mi place ca nu iti alegi ideile de dezbatut cu privire la ceea ce scriu. Era vorba de tine, am inteles din alte discutii ca esti ateu. Nu mi-o mai striga. Ai stricat tot farmecul. '94, o varsta la care ai multe de asteptat si de aflat. Nu-s mai breazda, dar nici nu fac ca o sirena.

| Brâncuşi a răspuns:

Alung-ohappy

| Ekcstsy a răspuns:

Ea e deschisa dar tu nu. Este un subiect tabu pentru tine si nu esti dispus sa il discuti.