| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa afli daca esti indrgostita?

Răspuns Câştigător
| Altair22 a răspuns:

Ar fi o metoda. Te uiti luuung in oglinda si la un moment dat te apuca rasu' laughing Te calmezi, te aduni... Te uiti iar luuung si iar te apuca rasu'. Dap, aveti dreptate - asta este valabil cand esti high thinking

Dar... cand esti "in love" ai tot sentimentu' asta de HIGH. Este unu' cele mai superbe momente din viata happy dar din pacate e temporar straight face Cel putin, asa a fost la mine :yawn

15 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Pur si simplu...SIMTI! E printre cele, daca nu cel mai minunat sentiment: sa iubesti si daca esti iubit e ca un univers complet! Te gandesti la el mereu, simti fluturasi in stomac cand il vezi sau cand te gandesti la el, ai impresia ca il vezi peste tot(in persoane si chiar si in obiecte), este nerabdatoare sa il vezi, sa vorbesti cu el, sa iti dea un semn de viata! Cand esti indragostit nu mai mananci, esti visatoare, ai un zambet larg pe fata fara sa iti dai seama(tu visezi cu ochii deschisi la el) si cam toate lucrurile le faci aiurea pentru ca te gandesti la el si nu la ceea ce faci!

| ÅñdRa a răspuns:

Simplu...simti lucrul acesta, e unul dintre cele mai minunate momente ale vietii, simti ca esti in al noualea cer
te gandesti tot timpul la el, si nu ai pofta de mancare, ai impresia ca il vezi peste tot, ai fluturasi in stomac, esti visatoare, esti fericita, de multe ori visezi cu ochii deschisi ca e langa tinehappy
cat de dor imi e de clipele astea minunatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bravo eros 2203, felul in care ai definit tu starea e aproape perfect pentru mine! iti doresc sa ai parte de dragoste!
va doresc tuturor!

| Munchkin a răspuns:

Faci un test de sarcină. Pardon, scuzele mele, ăla era să aflii rezultatul dragostei.
Mami, îţi dai tu singură seama când eşti îndrăgostită, stai chill.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta nu se afla se deducebig grin dacă te gândești mereu la un băiat sau dacă ai o oarecare neliniște când el e prin preajma dacă vrei mereu sa fiu lângă el sau dacă ești cu capu în nori și orice lucru ți se pare mai frumos atunci da EȘTI ÎNDRĂGOSTITĂ.

| zuzi_4846 a răspuns:

Am vrut sa raspund dar, citind raspunsurile voastre, mi-am dat seama ca sunt indragostita, prezint toate simptomele. Hm, oare, ce face el acum? happy

| Atotstiutorul a răspuns:

Pai poti sa faci niste teste din reviste cool girl, bravo girl, testele astea nu dau niciodata gres sunt garantate 100%, o alta varianta este ghicitul in cafea/ceai/cola. ce bei tu. iar daca pe fundul canii/sticlei iti apare chipul persoanei iubite atunci clar esti indragostita, inca o varianta este in sarmale. daca sarmale se aseaza in chipul pers iubite e clar ca esti indragostita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebi pe cineva :"se vede".laughing

Stefan
| Stefan a răspuns:

A fi indragostit inseamna a intelege ce simti in momentul cand cineva iti creiaza o stare sau poate o scanteie mai mare decat cea produsa de dragostea la prima vedere si mai mica decat iubirea.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cand traiesti pentru a tine in brate persoana iubita. Cand esti capabila de cele mai mari sacrificii pentru a fi impreuna. Cand stii ca daca ar mai fi cuvinte ai mai scrie, dar traiesti ceva mai presus de ele. Cand privesti in ochii lui si gasesti in ei atat de multa putere. Si chiar tu le dai aceasta putere...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te gandesti numai la o persoana, vrei sa fi in compania ei tot timpul, ai fluturasi in stomac, etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai o sclipire in ochi cand il intalnesti sau daca simti ca inima iti batebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

un test online

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand esti indragostita simti acest lucru pentru ca ai o stare de neliniste ai vrea sa fi mereu in preajma lui, sa vorbesti la telefon mai des decat o faci de obicei cu alte persoane, esti mai tot timpul cu capul in nori, esti visatoare si ii simti mereu prezenta aproape.
Este un sentiment minunat pe care toti il simtim intr-un moment al vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai pe ganduri mereu si te gandesti al persoana iubita :X nu ai pofta de mancare daca esti al scoala nu mai invati nu mai asculti pe parinti nu conteaza cea ce sp oamaeni din jurul tau pentru tine conteaza dor ce sp el/eawinking:X:X:X:laughing)