| UnSimpluOmFericit a întrebat:

Cum poti sa ierti o persoana pe care o iubesti dar care si-a batut joc de tine si te-a inselat si te-a parasit? Cum sa nu te mai razbuni pe ea? Se poate?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa ierti asa ceva si nici nu ai vrea sa-l ierti vreodata!
Am un singur sfat pentru o femeie inteligenta: fugi mancand pamantul, cat mai departe de el, fara sa mai auzi, sau vezi vreodata!

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu trebuie să o ierţi neapărat, ci să fii împăcat cu tine şi mergi mai departe. Nu te învinovăţi în sinea ta pentru ce s-a întâmplat şi nici nu căuta răzbunare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca anumite persoane pot s-o faca.Eu n-as putea s-o iert, chiar daca nu m-as razbuna pe ea.

| liliana77any a răspuns:

Nu repeta acceasi greseala si a2-a oara. ce a fost a fost mergi inainte cu fruntea sus.;*