| ionutionut123456789 a întrebat:

Cum poti sa intreti o relatie mult vreme fara certuri sau fara a se desparti cei doi indragostiti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin aceptarea compromisurilor necesare in astfel de situatii.Insa este o solutie de moment. Pe termen lung nu se poate da o solutie definitiva deoarece asa ceva in astfel de cazuri este utopica/imposibila.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Putina carte sigur ajuta.

| AdelinaC a răspuns:

Prin intelegere reciproca, rabdare, dragoste, gesturi mici care sa ii arate persoanei cat o iubesti.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Recomand o data pe saptamana sa discutati deschis ce probleme ati avut si cum sa le rezolvati. relatiile cer munca. daca nu... se aduna problemele.