| oaiapufoasa24 a întrebat:

Cum poti sa iti invingi temerile de a te saruta?(primul sarut)

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Draga oaiapufoasa24,

Fiecare persoana are propriul stil de a-si invinge anumite temeri. Eu de exemplu, te-as sfatui sa ii spui prietenului tau, daca ai, ca esti pregatita si ca vrei sa il saruti. Fara frica, nu moare nimeni dintr-un sarut. iti va fi mai usor daca ai sprijinul lui. Daca nu ai prieten, atunci gaseste-ti si tu un priteten, coleg etc care sa te ajute sa exprimentezi. dar e pacat sa iti dai primul sarut pe cineva pe care nu il iubesti. Asa ca in cazul acesta te-as sfatui sa astepti sa ai un iubit. Nu-ti fie teama ca nu te vei descurca, pentru ca nu exista un manual al sarutului de unde sa poti invata. Toate vin de la sine. E un impuls care ttrebuie tarit pe moment, fara a te gandi la ce se va intampla apoi. Trebuie sa traiesti acea clipa fara sa iti fie frica. Deci, tot ce trebuie sa faci este sa te gandesti ca totul va fi bine, sa gandesti optimist si vei vedea cum nu iti va mi fi teama sa saruti. Iti doresc din inima multa bafta!

Psihoyounger

12 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie deloc frica.Prima data si eu m-am gandit vai cum o sa fie, si aveam emoti. dar nu trebuie.totul vine de la sine. Fa ce face si el, si cel mai imp lucru nu te gandi,, oare fac bine? daca va rade de mine,, pentru ca atunci sigur nu iasa nimic.

Lasa`te dusa de val, va fi bine.happy

| Encore a răspuns:

Vai daca ti-e frica de primul sarut ma intreb cum o sa fi la prima partida de sexhee hee
Pai nu ai de ce sa iti fie frica, bagi si tu limba la fericit in gura si dai din ea pe acolo te descurci tuhee hee.

| Ben. a răspuns:

N/ai de ce sa /ti fie frica...

| hashe86 a răspuns:

Lasa-te prada momentului, totul va decurge de la sine, nici nu ti vei da seama cum. atunci nu imi e timp de gandit si analizat, e prea idilic ca sa te mai apuci de analizat ce si cum.

| kenzo a răspuns:

Incearca prima data pe mana! laughing

| oaiapufoasa24 explică:

Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul vine de la sine, nici nu vei simti cand vi se vor atinge buzele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul lucru de care trebuie sa ai grija, este sa nu te muste de limbabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu, inchide ochii dar nu inainte sa-i inchida si el.( te poate pandi ) laughing. Incearca sa fi tu insuti, si sa nu te prefaci. Lasa-te purtata de val .si sa nu va bruscati unul pe celalalt. Multa bafta. sa ne povestesti cum a fostlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o intrtebare si va rog sa imi raspundeti...am ani si as vrea sa am primul sarut... cum pot face acest lucru si s nu il pun p iubit p fuga?:-ss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kissing is normal... No worries: x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa`te purtata de val sh ai sa vezi ca totul va fi binewinking...sh eu la primul sarut asa emotii am avut dah o fost bine numai cand ma gandesc am fluturasi in stomac blushing