| FairyLove a întrebat:

Cum poti sa te razbuni pe o persoana care a incercat sa faca misto de tine.

13 răspunsuri:
| Neinteresantul a răspuns:

Ignori acea persoana. Daca o vei ignora si va continua sa faca misto de tine, va cadea in penibil. Si asteapta un pic, roata mereu se intoarce. Nu rezolvi nimic daca te razbuni.

| sMotionless a răspuns:

Pai poti foarte bine sa pui pe cineva sa ii faca zile amare, sa il ignori pur si simplu.Sau poti sa il/o suni noaptea cu numar privat sa nu-l/o lasi sa doarma sau sa ii trimiti mesaje anonime ceva gen:"pregateste-te, ca vei avea zile de cosmar" sau "stiu unde stai, nu vei mai scapa de mine". Chestii de genu.Mult noroc sper ca ti-au fost de ajutor sfaturile mele \m/tongue

| Neinteresantul a răspuns (pentru sMotionless):

Te-ai uitat la prea multe filme horror, domnisoara.

| sMotionless a răspuns (pentru Neinteresantul):

Da e posibil... mintea mea debiteaza tot felul de chestii ciudate in ultima vreme...Dar Neinteresantule macar eu "poate" am ajutat-o intr-un fel sau altul.

| Neinteresantul a răspuns (pentru sMotionless):

Ai ajutat-o sa ce? Sa incerce sa faca rau? Ii mai urezi si mult noroc laughing Dintre toate raspunsurile, al tau e singurul care indeamna la asa ceva.

| h3r a răspuns:

Buna. Nu te poti razbuna. Il lasi asa cum este, nu esti Dumnezeu. Stai linistit, va veni momentul in care va raspunde pentru faptele sale, inclusiv pentru faptul ca si-a batut joc de tine! Uita de aceea persoana, e un nimeni. Tu ai grija de tine ca sa nu tii se mai intampla asta si mai ales... invata din greseli! Sa nu faci si tu asa. Nimeni nu merita asta.
Ai grija de tine si tine minte: indiferenta doare cel mai tare, apoi regretele persoanei respective!
Bafta.

| Musat_Daniel_1989 a răspuns (pentru h3r):

Sa nu poti pune capul pe perna noaptea de ganduri

| AriannaAri a răspuns:

Nicicum. Daca te razbunio inseamna ca esti la acelasi nivel ca si persoana respectiva.

| GoBackInFuture a răspuns:

Ignoranta doare cel mai tare, nu mai sta in preajma acelei persoana daca te crede inferioara. Gasesti alti oamenii cu care sa vorbesti, fa alte activitati ca sa uiti de raul care ti l-a facut.

| Differentx13 a răspuns:

Îi plătești cu aceeași monedă happy

| ZiZan a răspuns:

La ce bun? Demonstreaza-i ca nu esti asa proasta ca el /ea happy

| Musat_Daniel_1989 a răspuns:

Cine greseste trebuie sa plateasca scump