| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa-ti dai seama daca un baiat te place sau nu, fara sa-l intrebi sau sa dai de banuit? dau funda big grin

6 răspunsuri:
| Georgiiiii a răspuns:

1.intai icerci sa-l urmaresti din cand in cand mai pe furis: un baiat care place o fata se va uita non-stop la ea.
2.te duci si ii spui macar "buna": daca te place va ramane impietrit la vederea ta, se va inrosi si nu va mai putea zice nimic (pe moment va ramane blocat si apoi iti va raspunde cu o voce speriata si el "buna"
3.umareste-i miscarile atunci cand vorbesti cu el:cum gesticuleaza,mimica fetei, tonul vocii.
Daca esti o fire timida si nu vorbesti cu el atunci asteapta:un baiat care place o fata o va aborda imediat (o va face mai tarziu doar daca e si el timid)
Trebuie sa ai rabdare si niciodata sa nu il intrebi ceva de genu:"Baiatu'! iti place de mine?" sau "hei tu, vrei sa fii cu mine"
in nicun caz...
el e baiatul si el trebuie sa intre in vorba cu tine nu invers.
Fi calma si ai rabdare:daca te place sigur va intra in vorba cu tinesmug

| Cucutza a răspuns:

Simplu...Daca observi ca are anumite gesturi fata de tine si cu celelalte fete nu face asa inseamna ca simte ceva, dar ai grija dupa ce iti dai seama de asta incearca sa afli cu sinceritate de la el ce fel de sentimente are. Bafta!

| RunawayLove a răspuns:

Daca el este interesat de tine vei observa cum te priveste insistent(doar ochii sunt oglinda sufletului).

| RalucutzaX a răspuns:

Daca a fost cu vreo fata intreaba-l daca ar mai vrea sa fie cui ea si intreaba-l cu cine ar vrea daca nu cu ea eu asa am facut

| AnonimaPunct a răspuns:

Faza nasoala e ca el sta in spatele clasei si eu chiar in prima banca, si nu stiu daca se uita la profi sau la mine... plus ca nu vb deloc cu el ca sa-mi pot da seama...sad HELP!

| AnonimaPunct a răspuns:

Va rooog am nevoie de mai multe raspunsuri big grin