| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti spune ca nu iti vezi viitorul fara persoana de care esti indragostit, dar prezentul il vezi?
Viitorul il vrei cu ea/el, dar prezentul nu, nu stii ce vrei, nu esti sigur de ce simti.

7 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Bine.....cine zice sau crede că la partenerul lui se termină viața, are o problemă. (gravă)

Oricât de mult iubești un om, dacă e cazul să vă despărțiți, mergeți mai departe separat, fără supărare. Un om care NU vrea să înțeleagă că s-a terminat, e un om cu probleme serioase.

Și NU există viitor, doar prezent, ce faci tu acum și atât.

| mgtow a răspuns:

Astea sant chestii de viata la copii ca voi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este prea clar ce ai dori să clarifici în viața ta.
Prezent, viitor, iubire = dragoste, a vedea = a prognoza.
Astea sunt temele.
Iubirea are în ea implicit un viitor, înafară de cazul dacă nu decizi din start astfel.
Astfel din tabloul pe care l-ai prezentat lipsește voința ta, care te determină să iei o decizie.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil, in prezent, vrei sa zbori din floare in floare, dar viitorul il vrei alaturi de persoana respectiva, pentru ca ar o persoana de casa cum s-ar spune.

| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca prima intrebare la care trebuie sa iti raspunzi este "de ce?" Daca acest de ce este ceva ce poate fi rezolvat in timp atunci nu este o problema, daca nu atunci va faceti de cap cat merge si dupa spuneti la revedere.

Daca vrei ca macar sa incerci sa faci treaba sa mearga, ar trebui ca in primulr and sa iti discuti temerile cu persoana celalta, spune-i cum te simti si incearca sa-i explici de ce, poate va incerca sa se schimbe.

| Adry05 a răspuns:

Probabil omu a încercat să pară profund și să te facă să te simți specială că uite vai nu-mi văd viitoru fără tine, dar s-a înfundat în propria profunzime

| BlackSkyz a răspuns:

Din răspuns ai primit, toate informatiile necesare, daca nu îți vezi viitorul cu persoana respectiva înseamnă ca prezentul nu înseamnă nimic pentru ca viitorul se creeaza si șlefuiește cu ajutorul prezentului eu cred ca ti s-a răspuns la obiect insa nu vrei sa vezi adevărul. Imi cer scuze pentru modul direct de a aborda problema.