| lSarcastiquel a întrebat:

Cum poti uita o persoana pe care o iubesti? Nu vreau sa o uit, dar trebuie deoarece o relatie intre noi ar fi absolut imposibila. Sentimente exista dar ne aflam atat eu, cat si el, intr o situatie complicata iar uitarea ar fi cel mai bun lucru.

4 răspunsuri:
| gabbyella200051 a răspuns:

Deci trebuie sa constientizezi faptul ca uite trebuie sa-l uit. Dupa gandrstete la minusurile si plusurile lui sa le compari. Poti scrie pe o foiae ce simti ura iubire tot ca sa vezi ce ai pe suflet. Dupa reciteste textul si sati seama de sentimentele exacte pe care le ai.
Acum e momentul cel mai greu. Ca sa uiti trebuie sa te concentrezi la alte lucruri. Acum e momentul potrivit sa iti descoperi talentele: Desenatul pictatul muzica dansul orice. Du-te in oras la mal cu cea mai buna pritena mama. Nu vorbi cu prietenii comuni, adică cu care prieteniti ambii. Si in cele din urma încearcă să vezi lumea cu alti ochi ca a fi singura d libertate totala si ca soarta iti va aduce iubirea.
Sa nu încerci sa cauti un alt băiat! Nu, nici nu te gândi, ca o sati aduci aminte de el când vei fi cu tipul. Sper ca te-am ajutat.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cam greu sa uiti de cineva pe care il iubesti. Cred ca numai daca te indepartezi de el si doar cu timpul se mai atenueaza sentimentele. Ideal ar fi sa pleci undeva macar pentru o perioada. Si totusi cand iubesti treci peste toate obstacolele se spune oricat ti ar fi de greu.Numai bine

| Raul1q1 a răspuns:

Nu il poti uita dar te poti apropia de altcineva

| Ririru a răspuns:

Buna,

Eh, eu traiesc in carti si filme romantice si mereu ma gandesc ca daca ar fi fost sa fie dragoste adevarata, s-ar fi terminat frumos. Cand iubesti pe cineva cu adevarat, nu exista n-am timp, nu pot, nu pot s-o fac sa functioneze, te dedici si iti iese. ( Opinia mea, repet ).

Vizavi de intrebarea ta, iesi mai mult, gaseste-ti hobbyuri, citeste, fa ceva pentru dezvoltarea ta personala ba chiar si fizica ( sport ).
E foarte bine ca esti consienta ca aceasta situatie iti face rau, insa ce te poate ajuta este autosugestia in mod pozitiv, dracul pare foarte negru acum, dar in viitor nu va mai fi chiar asa. Vei realiza in viitor de ce unele lucruri s-au intamplat asa.