| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti uita un baiat pe care l-ai iubit foarte mult ( primul prieten)? happy

11 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Uite cum l.am uitat eu.
Crede.ma ca e defintiv.
1)Ies in fiecare zii cu prietenii prin parcuri, radem glumim.
2)Am sters numarul lui,id lui, nu mai controlez pozele de pe facebook, nu mai intru pe invisible sa vad daca e on si ce poza are la av.
3)Nu mai ascult melodii triste, si nu imi aduc aminte de el.
4)Am intalnit altul,dar nu cu care pot sa fiu,imi place ca e glumet,si atunci cand ma simteam mai rau, ma inveselea numai decat.
Incearca si tu variantele astea, cred ca il vei uita.

| Marius2011 a răspuns:

Nu prea se poate uita este un moment special dar poti incerca avand alta relatie gasinduti un baiat care sa te merite si sa te iubeaska.si asa cu timpu uiti...

| GabrielaSandica a răspuns:

Buna,

Foarte simplu iti reiei viata care ai avut-o si pana sa l cunosti pe el. Incearca sa ti faci ordine prin casa, sa te apuci de unele lucruri care iti plac, sa iesi in oras mai des sa cunosti baieti noi (asta dupa un timp big grin )

Chill in lume sunt o gramada de baieti, daca v ati despartit el e prost ca nu stie ce a pierdut!
Succes!

Gabriela Sandica
Senior Coordonator Avon si Ambasador AVON
Pagina mea personala

| Maya_9911 a răspuns:

Cum bine sti, prima dragoste este greu de uitat. Insa daca iti doresti cu adevarat sa'l uiti, rupe orice legatura cu el si evita lucrurile care iti aduc aminte de el. Stiu ca este usor de spus si greu de facut, insa cu vointa se poate. Daca tu chiar doresti cu adevarat sa'l uiti, vei reusi. Nu trebuie sa faci ceva special, trebuie sa fi tu si atat. Sa'i arati ca esti o persoana puternica care, daca trebuie, poate trece peste relatia care a fost. Petrece mai mult timp cu prietenii, familia, ocupa'te mai mult de tine, lucruri minore care iti pot aduce zambetul pe buze. Multa bafta si succes in implinirea dorintelor tale happy.

| Luvly a răspuns:

Hey!
Eu cred ca prin gasca ta exista cineva glumetbatting eyelashes
Ce-ai zice sa il pui sa zice cateva glume. sa faca putin misto de situatie? Nu in sensul rau ci cat sa te inveseleasca.
Poti incepe sa te uiti dupa bunaciuni whistling big grin
Si eu am suferit dupa un prost! ca alftel nu pot sa il numesc, 3 ani de zile... primul la care am tinut. ce tinut? L-am iubit cu toata fiinta mea straight face
Desi nu mi-a meritat dragostea, sunt constienta, mai am unele momente in care vreau sa stau singura sa plang.La mine a fost o alta poveste si... mai complicata (acum am ramas cu o trauma ca sa zic asa destul de puterinca, o sa treaca dar mai greu )
Ce sa zic thinking daca el te-a parasit sau mai rau a fost fatalau si te-a inselat eu zic sa te gandesti ca nu te-a meritat si ca ce a fost a fost si nu mai poti da timpul inapoi ( oricum nu cred ca ai vrea sa suferi de 2 ori straight face...).
Sterge-i numarul de telefon in caz ca nu mai vreti sa tineti legatura ca prieteni, id-ul de messenger. Nu mai iesi pe unde iese si el... va fi cam tentant sa il privesti si sa iti aduci aminte de vremurile "bune "...thinking
Pune muzica si party \:d/... happy
O sa fie totul ok, o sa treci si peste asta! Iti trebuie timp sa intelegi ca poate asa e mai bine si pentru tine.
Pa, pa.

| Aly_2611 a răspuns:

Incearca sa faci ce iti place iesi din casa in parcuri oriunde nu sta inchisa in casa nu asculta melodii ce iti aduc aminte de el
succes

| pokales a răspuns:

Poti incepe cu mult alcool happy. Nu stiu daca ajungi undeva. Poti continua cu niste foc, Poti ajunge in momentul in care vei ura baietii. Si iti poti continua viata cu o alta relatie happy baftawinking

| cenzurat_4478 a răspuns:

Cam greu chestia asta, cu o alta relatie, da relatie sa fie din iubire nu doar pentru uitat

| roxanagabriella1 a răspuns:

Prima dragoste nu se uita.:*. Problema am avut-o si eu nu puteam sa scot o fiinta din creieriibatting eyelashes.Dar timpul rezolva totul ai sa vezii.winking.Si apoi el va suferi:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti uita o persoana pe care o iubesti sau ai iubit'o.
Gandeste'te la parintii tai, nu ii vei uita niciodata.
Deci nu poti uita o persoana care a contat in viata ta, dar invatam sa traim fara ea.

| madalnaisabel a răspuns:

Incearca sa cunosti si tu alti baieti...nu te mai gandi la el...iesi cu prietenele tale. Distreaza-tee! inceraca mereu sa fii incojurata de persoane care te amuza.asa poate il vei uita:*big hug sper ca te-am ajutat!:*>big grin