| Nudd a întrebat:

Cum poti uita usor de un baiat I don't know

14 răspunsuri:
| malina1 a răspuns:

Nu o sa poti uita cu usurinta un baiat.ei vor sa ramana in inima noastra pentru totdeauna dar nu e imposibil sa il uiti.va trebui sa te distragi cu ceva ce iti place sa iesi in oras cu prietenii orice numai sa nu te gandesti la el. dupa cateva zile nu o sa mai simti nevoia sa il vezi sau sa te gandesti la el.
SUCCES

| blueheart a răspuns:

Daca l-ai iubit nu-l poti uita oricat de mult ai incerca tu. Adevarata iubire nu se uita niciodata. Poti incerca sa faci alte lucruri decat faceai cand erai impreuna cu el.Sa iesi cu prietenii tai, sa-ti faci timp pentru tine mai mult, sa-ti faci ordine in ganduri, sa-ti dai seama unde ai gresit tu si unde a gresit el si acest lucru doar pentru a nu face aceeasi greseala in urmatoarea relatie.Nu te sfatuiesc sa te arunci intr-o alta relatie pentru ca daca nu esti pregatita sa-l vezi pe cel cu care esti si te vei gandi la cel cu care ai fost relatia nu are nicio sansa.Fa-ti timp doar pentru tine acum, sa te regasesti si va fi din ce in ce mai bine.
Succes! happy

| MrAlex a răspuns:

Trebuie sa fii tare, sa-ti umplii timpul cu ceva incat sa nu te mai gandesti la el...bineinteles sa rupi orice legatura cu el..si poate sa te implici in alta relatie..cine stie... Dar sa ai mare grija daca vei incepe alta relatie sa nu se intample la fel..incearca sa nu mai pui suflet pana cand nu esti convinsa k merita..Bafta

| NuMaContrazice a răspuns:

Iti cauti altul.

| Keith a răspuns:

Intalnindu-te cu altul, facand activitati care sa iti distraga atentia de la el, iesind cu prietenii etc si asa il vei uita te asigur.

| NoLiesJustLove a răspuns:

Buna 1)iti ocupi timpu in asa fel incat sa nu mai ai timp sa te gandesti la el si 2)iesi cu altcinevahappy te pup succeshappy

| TheBrainiac a răspuns:

Uite, nu de mult, i-am raspuns unui baiat care avea probleme cu dansurile. Acum iti recomand si tie sa faci dansuri pentru a socializa si a te face sa detii controlul asupra corpului tau. Cu cat esti mai in control, cu atat iti va fi mai usor sa treci peste orice greutate.
Asa ca, apuca-te de dansuri.winking

| OtipaOarecare a răspuns:

Buna.
Simplu:stai cu prietenii, fa ce iti place tie, dar rupe orice legatura cu el daca vrei sa il uiti.Mai tarziu va aparea altul de care te vei indragosti, asa e mereubig grin

| ROsiuGabi a răspuns:

Simplu trebuir sa stai cu prieteni si sa te distrezi pana la urma va veni cineva care sa reuseasca sa umple golul.

| INeeDYoubby a răspuns:

De ce vrei sa-l uiti?

| Adeluuuu a răspuns:

Fostul meu prieten s-a despartit de mine in vara, dupa noi ne-am mai intalnit dar doar ca prieteni...nu imi pot lua gandul de la el...eu zic ca poti sa il uiti doar cand il vei intalnii pe urmatorul

| sweetgirl27 a răspuns:

Fa multe activitati cu prietenii pentru a nu avea timp sa te mai gandesti la el big grin

| pinkhanny a răspuns:

Dupa parerea mea, eu spun sa eviti orice contact cu el, sau orice are legatura cu el.Am trecut si eu prin asta, si la mine a mershappy. Succes!

| Terr0r a răspuns:

Intr-adevar sa uiti o persoana iubita e foarte greu... Dupa parerea mea incearca sa cunosti alt baiatwinking