| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Cum reactionati cand iubitul se uita dupa altele atunci cand sunteti in preajma?
Credeti ca asa sunt toti si n-aveti ce le face sau va 'razbunati' flirtand cu altii?

Si ca ultima intrebare: de ce pnm nu se multumesc niciodata cu ce au langa ei?!hee hee

19 răspunsuri:
| elena a răspuns:

"Ochii vad, inima cere."
"Razbunarea este arma prostului."
Asa cum nici femeile nu se multumesc niciodata, numai cu ce au langa ele.

Si-acum foarte serios...nu numai ca se uita, dar incep sa faca si comentarii pozitive la adresa lor, de parca tu nici n-ai fi de fata, este intr-adevar o mare umilinta. Eu zic, ca in acesta situatie sa fii calma, pentru ca daca te enervezi, il faci sa persiste in prostia lui.
Sunt convinsa ca si tu observi din cand in cand, cate un tanar mai "rasarit" decat prietenul tau si te abtii de la orice comentariu; flirtand cu el, il vei face pe prietenul tau sa-si faca alta parere despre tine si chiar sa te paraseasca.
Nu se multumesc cu ce au alaturi, pentru ca au o parere prea buna despre despre ei.
Aceste probleme au existat si vor exista mereu, nu au remediu.

| Elena1234456 a răspuns:

Pai si tu te uiti pe strada dupa tipi draguti, nu happy? Asa facem toti tongue.

| liz23 a răspuns:

Diferenta intre noi si ei...noi ne uitam cu coada ochiului cand vedem ceva frumos, la ei este mai evident.Eu cred ca este ceva normal, toti ne uitam la ce este frumos.Nu este vorba de multumire, in ambele cazuri a te uita nu insemna absolut nimic, nu ai de ce sa te simti ofensata.Cat timp exista incredere nu ai de ce sa faci scene de gelozie doar pentru ca a indraznit sa se uite.Razbunarea nu are ce cauta in acest subiect, daca sta langa tine insemna ca e multumit de ce are, altfel te lasa. Daca te deranjeaza atat de mult poti avea o conversatie cu el pe tema asta, facandu-l sa te inteleaga si ajungeti impreuna la o solutie.

| tyana a răspuns:

Traim intr-o tara cu femei frumoase ce sa faca si ei saracii? De multe ori noi ca femei intoarcem capul dupa o doamna sau domnisoara care ies mai puternic in evidenta, prin vestimentatie sau frumusete. Cel mai mult ma amuza cand sunt la volan barbatii nostri, conduc, dar ochii le zboara pe trotuarlaughing. Eu nu ma razbun deloc, am incredere in mine si in felul cum arat si il las sa isi bucure ochii cu"privelisti frumoase".tongue

| Barajag a răspuns:

Nu stiai ca uitatul nu costa nici un ban? Ce razbunare? Chiar si cei care ii credem noi cuminti se uita dupa gagicutehee heeDe aia are ochi sa se uite, eu nu-i interzic nimic ursului meu, ba chiar ii spun sa se uitebig grin

| VodkaCoca a răspuns:

Eu i'am spus lu iubi de cand ne'am pus impreuna ca asta ar fi o chestie care mar deranja, si el a zis ca el nu face chestia asta, dar pe strada il vad ca mai intoarce capu si ma fac ca tusesc si zice ca nu o face cu intentie nu isi da seama laughing, s'au ce in discoteca nu ii fug ochi dupa toate nu ca ii fug dar nah de asta are ochi, "ochii vad inima cere", dar parerea mea ca ramane cu privitul, si na si noi femeile cand vedem unul super dragut facut bine etc ne uitam si cu coada ochilui daca suntem cu prietenu, am vazut o femeie cu barbatul ei si cu carutu cu copilu si a intors capu dupa unu adevaru ca era :X super tipu laughing, si barbacsu incepuse sa faca crize in mijlocu strazii, parerea mea ca de asta avem ochi sa privim sa admiram, ce e frumos si lu dumnezeu ii place big grin, si la iubitul meu ii mai zic uite ce cur are aia s'au uite cum e imbracata aia, si nu e ca nu se multumesc doar ca asa suntem facuti si pe langa mine daca trece o femeie frumoasa poate intorc capul sa ma uit, si ii zic lu iubi ai vazut ce frumoasa e aia se uita 2 secunde si imi zice cea mai frumoasa e langa mine laughing, cel putin eu asa gandesc pai fiecare cu parerea lui. tongue:* oricum il tachinez la cap vreo 2-3 zile a ca te uitai dupa aia iti curgeau balele dupa aia laughing

| Ana a răspuns:

Orice baiat se mai uita ca na... intotdeauna exista ceva mai bun big grin

| Atotstiutorul a răspuns:

Ahahahaa hahahahahaha hahahahhahaha "si inca ceva razbunarea e arma prostului la fel ca si bataia" "Daca se uita dupa altele si sunt langa el ii ard o palma de nu se vede" ahahahahaa ahahahaha hahahaha esti tare babygyrl...

| babygyrl a răspuns:

Daca se uita dupa altele si sunt langa el ii ard o palma de nu se vede, ce naiba nu-i ajunge una ii mai trebuie si altele. La treaba ca de ce nu se multumesc cu ce au langa ei chiar nu stiu. Poate incearca si altceva, nu stiu.Si inca ceva razbunarea e arma prostului la fel ca bataia.Nu toti baietii sunt la fel, daca chiar tine la tine si te iubeste nu se uita dupa altele.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Iuby nu se uita, din cate am obs ...acum nu stau cand merg pe strada sa ma uit la el sa vad unde se uita ca laughing)nu stau sa-l spionez oh go on.

| roxynutza a răspuns:

1.eu una i-as canta in struna ca poate o face doar sa te enerveze ca stie ca esti geloasa.
2. I-as spune,, ca are aia si nu am eu?,, daca mi-ar spune ceva ce are aia si lui nu i se pare ca am eu i-as zice,, bine dar nimic u nu ai ca are Y,,winking

| anuska a răspuns:

Flirteaza cu un baiat mai dragut si daca iti reproseaya ceva ii spui de fapta lui:p

| ary a răspuns:

Ochii vad, inima cere! laughing

| dulcica1 a răspuns:

Fix aceiasi problema a fost si la mine cindva:
solutie: m-am facut si eu ca sunt atrasa de cineva si chiar atrageam atentia fostului meu iubit
Nu i-a placut absolut deloc dar a facut roade chestia asta:
I-am lamurit care-i chestia ca anuma imi displace modul in care priveste la lume: si m-a inteles.
acum e only cu mine "
Mult succes

By dulcica1

| moftuliki a răspuns:

Daca iubitul mheu sar uita dupa alta eu as face mai rau as intra in vb cu un baiat dragut, as vb cu el multe i as spune multe de fata cu iubi si iubi nervos mi ar face scandal si i as spune de cate ori te mai uiti dupa alte fufe de atatea ori voi face asa si el atunci se sperie si nu se mai uita...se gandeste mai daca de fata cu mine vb cu ala dar cand nu os fi eu ce o face laughing
succes si multa sanatate :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se uita si el ca tot omu`... e un fel de reflex laughing

tine-l ocupat cand sunteti impreuna... sa nu mai aiba timp de privit smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sun toti iti spun eu ca sunt barbat... oricat de frumoasa ar fi cea de langa el dupa un timp tot va tanji cand va vedea o femeie frumoasa pe strada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa tratez gelozia? asta ma omoara. sunt destul de batrina sa zic asa. am 42 de ani si sunt la a doua casatorie. sunt cu al doilea barbat de 4 ani. il iubesc f mult. dar de fiecare data cind iesim pe undeva isi rupe gitul uitindu-se dupa cite o femeie mai frumoasa si asta ma oftica. mai ales ca stiu ca in casatoria lui anterioara a mai avut o amanta timp de 8 ani. ma gindesc ca ar fi mai bine daca ne-am desparti pentru ca nu as suporta sa aflu ca ma inseala.mai mult zilele trecute s-a intilnit cu o fosta colega de servici si au facut schimb de numere de telefon si mi-a spus; ai vazut ce dragoste intre noi? iar astazi dupa atita zbucium i-am spus ca oficial din partea mea relatia noastra e terminata. iar eu de ciuda i-am sters nr din agenda. de frica sa nu o sune. ce sa fac? sunt bolnava de gelozie si asta ma omoara. nu mai am incredere in el. oricit m-am chinuit nu reusesc sa am incredere in el. as vrea sa existe un tratament impotriva geloziei. il iubesc mai mult ca viata mea. atunci de ce vreau sa renunt? ma simt obosita. citeodata imi doresc sa mor. ca acum. sunt disperata, nesigura si nu mai am incredere in nimeni...