| anonim_4396 a întrebat:

Cum reușesc să convingă acei băieți pe acele fete să le trimită poze nud?
Nu mi s-a cerut niciodată să trimit poze nud, doar în lenjerie intimă sau în costum de baie dar am refuzat fără doar și poate.
Cum de au curajul acele fete să facă asta, dat fiind nivelul de compromitere publică?

P.S https://youtu.be/45u9fnTmH8k

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Oamebii rad in general cand consideră că cineva e prost sau ușuratic sau fraier. A trimite poze dezbrăcată unui tip căruia nu i pasa de tine apoi o trimite la prieteni si aia fac comentarii libidinoase despre corpul tău nu e ceva de dorit. Apoi dacă ajung pe net, poate sa ți afecteze viitorul, locul de munca si chiar si relatia viitoare fiindca un viitor partener ar putea să se jeneze in fata prietenilor cu acele poze publice sau poate sa o judece gresit. Eu personal nu consider ceva de condamnat si nici nu consider normal sa râzi sau sa tratezi prost o fata că a facut greseala sa trimita poze unui om de nimic care apoi le face publice. Eu am un coleg la munca care primeste poze de la iubitele lui că a avut mai multe si ce crezi, chiar si mie mi-a arătat poze cu ele, poze mai nud bineinteles, dar nu numai mie ci si altor colegi. El nu o face ca sa rada ci mai degrabă sa se laude dar eu dacă aș fi în locul acelei fete nu cred ca as vrea ca acea poza intimă sa o vada nu știu ce colega si colegi de munca al iubitului meu, sau sa stiu ca eu sunt un fel de trofeu cu care el se lauda si ii creste stima de sine, poate pe ele nu le deranjează si de aceea fac lucrul asta dar un lucru e cert, o fata nu ar trebui să trimită poze nud unui tip de doi lei, nu are de ce sa i ofere aceluia material de laba că sa ma exprim asa cum o fac ei

44 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Nu toti le,, conving" pe tipe sa facă asta. Poți trimite poze și fără sa ți se ceara acel lucru. Și ăștia care nu cer, merita cel mai mult.
Este problema fiecăruia cui trimite poze, este viață privata a fiecăruia, însă, este foarte trist faptul ca trebuie sa ne gândim de câteva ori înainte sa facem asta din cauza exemplelor proaste de,, băieți" ca bărbați nu sunt aceia.
Păcat ca nu se respecta legile în România privind acest capitol, dacă s-ar fi respectat 100%, totul ar fi fost ok.

| RAY a răspuns:

Si așa va expuneți totul pe Instagram si tik tok, de ce sa mai ceri așa ceva? Nu vad ce e așa cool sa vezi o poza nud, e plin netul de așa ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Pai ti-au cerut dar nu direct.
Nici unul nu-ti cere prima oara poze nud...intai iti cer in costum d ebaie si daca le trimiti este semn ca esti atat de proasta ca poti sa le trimiti si nud.
Fetele care trimit nu au nimic in creier, asta este clar.
Aici nu-i vorba de curaj ci de prostie!
Vor doar sa impresioneze baiatul, fara sa se gandeasca in ce situatie penibila se pun ele, isi pun familia si isi compromit viitorul si cariera, daca acele poze ajung pe internet (fiindca de obicei ajung, ca naiatul trimite pozele la prietenul lui ac sa se laude, iar ala care oricum nu-i pasa, trimite la alti prieteni si asa se raspandeste vestea si pornografia).

| Violleta2022 a răspuns:

Pe un prost nu trebuie sa-l convingi, ci sa-i faci complimente si el face tot ce-i ceri.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti s-a cerut poze in lenjerie intima, a fost doar ca sa te incerce, fiindca de-i trimiteai, confirmai ca esti una din "prostutele" care cad in plasa lor, cu usurinta si atunci, urmatoarul pas era sa-ti ceara si nud.
Dupa cum spuneam, numai o fata fara prea mult creier poate cadea intr-o asemena plasa, fiindca una inteligenta, nu s-ar compromite pentru nimic in lume si nu ar trimite poze care pot sa-i distruga viitorul si sa-i compromita viata si cariera.

| Mosotti a răspuns:

Pai de ce sa nu aiba curaj? Si daca m-ar vedea cineva nud ce? Sa nu te vada ca faci crime, ca faci ceva rau, dar nu nud, nu vad nici o problema, de aia si au curajul sa faca asta, unele gandesc deschis si bravo lor.
Se fac si picturi nud, si nu e problema, sta femeia sau barbatul nud si e pictat de catre un pictor.

Se compromite doar in fata prostilor, ca desteptii nu au o problema ca o vad nud, iar o fata desteapta nu e atinsa de parerea unor prosti.

Pai baietii aia arata bine si fetelor le place de ei, si de aia le dau nud.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Pentru că o imagine nud te poate compromite în societate.
La școală, la viitorul loc de muncă.
Doar nu vrei să ajungi bătaia de joc a colegilor de breaslă.
Cred că nu știi cazul acela cu acea fată care a trimis poze nud iubitului iar acesta, după ce s-au certat, ca să o facă de râs, a scos pozele la imprimantă și le-a lipit pe gardurile din acea comună.

Vizionează clipul pe care l-am pus în întrebare.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Am uitat că acolo la voi e România.
Țara tuturor mizeriilor, aberațiilor și cretinităților.
Dacă tipul de care ai zis mai sus era aici, făcea ani grei de pușcărie și plătea despăgubiri la greu.

| Marius2001Pop a răspuns (pentru Mosotti):

Omule, tipu ala poate face chestii super naspa cu nudurile fetei. O poate santaja spunandu-i ca va posta nudurile pe anumite retele sociale sau site-uri pentru a face ceva pentru el, iar fata aia normal ca nu vrea ca nudurile ei sa apara peste tot si asa ajunge sa fie abuzata.

| Marius2001Pop a răspuns (pentru Hammurabi):

Noi la asta me referim. La noi is multi terminati care cer nuduri, fetele naive dau si dupa sunt santajate. Li se spune ca pozele lor vor aparea peste tot daca nu fac ce vor ei si normal ca nimeni nu face nimic ca sa ii opreasca.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut clipul deja.

A zis bine Hammurabi, si? Vorba lui, la nudisti nu-s nud toti? Si nu mai rade lumea de ei si daca se pozeaza.
Daca sti sa-i pui la punct nu-si bate nimeni joc de tine, ca pana la urma ii intreb "si ce daca? Care e problema? N-am omorat pe nimeni, n-am facut nici o infractiune sa fie rusine, deci ce aveti?". Si trebuie sa dea un raspuns.

Exact ca si Hammurabi cum zice, nu consider nici eu compromitere publica faptul ca cineva m-a vazut ca fata la nudisti si m-a pozat, ca e tot aia, ca pe net ca acolo, tot nuda as fi.

Dar na, unii care-s mai slabi, se tem de ce zic altii. Ce, n-au mai vazut vulva fara chiloti pe ea, sau care e problema? De ce sa-si bata joc?
E o femeie goala cum vezi peste tot, de ce nu rade si la filme porno? Ca multi se uita si nu mai e bataie de joc, pai nu sti tu cate meterial porno se da jos de pe net, si deja mai ca a devenit ceva banal asta.

Daca e una care a facut ceva rau, e normal sa fie bataie de joc, daca a omorat, talharit, batut pe cineva sau pe un copil, acolo este justificat totul, merita sa fie bataie de joc.

| Mosotti a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Pai sa le posteze, unde e problema? Doar nu posteaza ca a facut crime sau ceva rau. Lumea ar trebui sa nu mai vada aiurea ca cineva apare nud, ce n-au mai vazut oameni goi? Ce dracu de asa deplasat.
La nudisti e plin de asa ceva si nu mai se fereste nimeni chiar daca se fac poze si pot ajunge pe unde pot ajunge.
Dar aia is deschisi la minte si nu se tem de ce zici tu, de aia nu se feresc.

Ca daca cineva vrea sa santajeze, iti dai seama ca acolo e balta cu peste de santajat! Dar nu le iese. ca la aia nu le pasa.
Fata care se teme, e mai inchisa la minte putin asa.
Ptr ca daca cineva zice ceva, asa cum i-am zis si Rosaliei, si daca eram fata le-as zice "si ce? Unde e problema? N-am facut nimic rau, asa ca mucles".

| Marius2001Pop a răspuns (pentru Mosotti):

Omule nu e vorba de ce spune lumea, fata nu vrea sa apara dezbracata pe toate site-urile dubioase.

| Mosotti a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Pai de ce n-ar vrea? Unde e problema? Si asa santajele n-ar mai merge, dar daca si ele-s fraiere, ce sa le fac, nu vrea ceva ce nu e o problema de fapt daca se intampla.
"Pune-ma nene si aia e, mi se rupe, ca n-am dat in cap", sa vedem ala ce mai face? Pe langa ca nu ar conta si daca ar pune, dar nici nu cred ca ar mai pune cand vede ca nu conteaza, ca stie ca nu obtine ce vrea.

| Marius2001Pop a răspuns (pentru Mosotti):

O vad profesorii, familia, prietenii, rudele, nu este ok. Tot felul de dubiosi o vad si o urmaresc dupa. Maturizeaza-te omule. Posteaza-te tu pe retele unde te pot vedea prietenii si persoanele cunoscute.

| Mosotti a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Pai unele persoanele cunoscute si prietenii deja m-au vazut la nudisti asa, asa ca...nu e problema.
Si cui nu i-ar conveni, aia e. Eu nu fac sex virtual, insa zic ca idee. O fi pozat cineva acolo la nudisti dar nu m-a interesat.

Vaaaai ce sa-ti zic, de parca profii, familia si rudele, ar vedea un extraterestru cu 7 coarne si 4 ochi si trei gauri in loc de vulva, si in gaurile alea erau niste limbi care scuipau rahat si li s-a facut scarba, nu ca vedea un om si atat fara haine asa cum se vad si ei pe ei la baie de exemplu.

Trebuie sa ne mai deschidem la cap! Tocmai sa ne maturizam si sa ne dam seama ca nu e crima asta la o adica, sa nu ne mai fie rusine de noi insine, si sa nu mai radem de altul daca apare asa, ca n-a dat in cap.
E normal ca pe net sa se faca din astea, nu e ceva deplasat, nu e o infractiune sa facem sex virtual la o adica, e o fantezis si asta.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu trebuie să omori pe nimeni pentru a te face de râs.

https://www.google.ro/......5273d6c5ec

Mai e și cazul acela cu o fată din România care, din răzbunare, iubitul a scos la imprimantă pozele nud trimise de ea lui, și le-a lipit pe gardurile din comuna unde locuiau.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si de ce mi-ar pasa de parerea alora care rad? Ti-am zis ca doar prostii rad, daca mi-ar pasa de ce zic si de ce fac prostii, inseamna ca si eu as fi prost sau proasta.
Daca te faci de ras cu ceva in afara de a face ceva rau, te faci doar in fata unor tampiti, iar un om destept nu e atins de tampiti.

Romanii mai au pana se deschid la minte sa nu mai rada de asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am văzut că îți cam pasă.
De exemplu la faza cu "marfil".
Te-ai supărat că a râs de tine și ți-a zis nu știu ce.

| felixf a răspuns (pentru Emma30555):

Interesant ce spui tu. Dar tie iti place sa t e holbezi la pozele feteleor. I-ai zis vreodata colegului tau ce ai scris aici? Sau este doar o parere? Un om bun at trebui sa ia atitudine si sa transmita un mesaj acelor fete care ajung trofee pentru altii.Sau nu ai curajul sa-ti pierzi prietenul care iti arata poze. Ca daca e asa atunci textul tau nu are nici un efect.

| Emma30555 a răspuns (pentru felixf):

I am zis că eu nu as vrea sa fiu in locul ei si ca asta e un motiv în plus să nu trimit niciodata poze oricât de multă încredere as avea, iar el mi-a zis ca exagerez eu ca nu arată la toata lumea, eu nu ma holbez, chiar nu am de cehappy, ți am zis că el o facea că sa se dea mare probabil.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am suparat, doar am o impresie proasta despre ea, n-a ras de mine, chiar nu a ras, avea impresia ca invers, eu am ras de ea si ca o desconsider din motivele din care de fapt ea se desconsidera si are complexe.

M-a facut in toate felurile asa cu ura, ca motive sa rada de mine nu avea, nu era contextul de asa ceva.
Un mic ex "ai fata de turbat...nu o sa te placa nici una".
Asta dupa ce s-a suparat aiurea, ca inainte nu mai aveam fata de turbat, culmea, eram f okey.

M-am suparat in sensul ca nu mai vreau sa tin legatura cu asa oameni, nimic mai mult.
Imi pasa in sensul ca sa stiu care e neom ca sa-l evit.

| felixf a răspuns (pentru Emma30555):

Te-ai gandit sa le anunti pe victime ce se intampla cu pozele lor? Omul poate oricand sa fie tras la raspundere pentru asta.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Referitor la:

"chiar si relatia viitoare fiindca un viitor partener ar putea să se jeneze in fata prietenilor cu acele poze publice sau poate sa o judece gresit."

Un partener care te iubeste si care e destept, il doare in sosete de parerea prietenilor, iar daca aia macane mai mult, ii da dracului de nu se vad, si nu te judeca gresit, nu e deranjat de nudurile alea. Aia a fost, conteaza cum va fi cu el de atunci in colo.
Deci nu are ce cauta cu asa om, nu trebuie sa ii faca pe plac unui fraier, ci sa nu stea cu un fraier.

| Emma30555 a răspuns (pentru felixf):

Nu le cunosc. Ele nu sunt victime, sunt iubitele lui, si ele o fac de bunăvoie, el ne arata noua colegilor ce primeste de pe telefonul lui, nu le trimite mai departe Tras la raspundere doar moral, în rest nu face nimic.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă iubita îți trimite o poza ea îți trimite ție, dacă ar vrea să apară pe situri si public ar face o ea însăși, si poate ar făce bani in felul asta. Dacă tine la intimitatea ei si ti trimite ție, după dacă tu faci lucrul asta s-ar putea ca ea sa aiba de pierdut, prietenii si rudele sa o barfeasca. Tu spui ca nu ar trebui să îi pese, dar îi pasă că trăiește în comunitatea aia si daca toti oamenii rad de ea sau o comentează, ea se va simti marginalizată și pusă la zid. Noi trăim în societate, avem relații, legături cu ceilalți, pentru nou este important respectul lor fata de noi. Dacă unul e mai prost si vede o poza cu ea poate o crede fata usoara automat si se ia de ea îi vorbește urat, poate fi hartuita, la scoala poate avea parte de buling, etc. Asta este lumea în care trăim, peste tot e la fel nu doar la noi in tara. Dacă tu stai mai mult in casa sa zicem si nu conteaza societatea, pentru restul nu e chiar asa, lumea e o jungla nu putem decât să avem grijă si sa fim precauti

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Eu sunt mai nebun, recunosc, desi nu-s un om violent, i-as rade pe nesimtiti unu cate unul. Dar na, o fata mai greu poate face asta.
Si la o adica, le-as lua si gatu tot asa pe rand avand grija sa nu ma prinda. Nu e vb ca stau in casa, ca am tot iesit cand am iesit, nu ma interesa ce zic altii, iar daca se ia de mine, iese cu rau de tot.

Insa am avut grija sa am langa mine oameni care ma accepta cum sunt eu desi imi stiu toate ciudateniile mele, pe ceilalti i-am ignorat.

Copiii care au bulling la scoala, au parinti pampalai, altfel nu s-ar mai fi repetat a doua oara, iti zic eu.

Si ca dovada, fetele ce se expun pentru bani, de alea de ce nu se ia nimeni?! Ca am vb cu din astea, nu aveau nici o treaba, si tot asa ziceau ca ii ignora pe ala de o arata cu degetul.
Barbatii le doreau la pat, femeile le barfeau, si atat.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Fetele ce se expun pentru bani trăiesc în mediul lor cu oameni ca ele, Ele au alta lume, nu se duc la liceu, nu traiesc cu mama si tata, nu au prietene, rude care vad decența altfel au alt cerc unde se învârt, cum si tu ți ai facut propria lume., fiecare are un mediu unde unele lucruri contează. Dar dacă o fata trăiește la tara, sau e dintr un mediu din asta obisnuit se schimba lucrurile. Tu nu ai experienta prea multa, vad si din raspunsul tau, e pueril ce ai spus, nu poti lua gâtul adica sa faci crime doar pentru că cineva face mișto de tine sau se poarta urat. Asa ar fi crime la fiecare secundă în lumea asta, sunt lucruri si mai grave în viața asta, în plus nici nu e nevoie da se poarta cineva urat ca simti niște ostilitate sau discriminări, sau marginalizari. Problema e a celor ce fac rau, adică a celor ce profita de aceste fete, mai bine lor le ai lua gâtul, ca dau pozele mai departe si rad de ele si le fac reputatie proasta, ei provoacă toate astea, oamenii care judeca, rad sau marginalizeaza sunt mai puțin vinovati decât cei ce crează acest haos.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Da, asa e, fetele alea au mediul lor, insa asemenea oameni care agreseaza pe altii pentru nimic, merita sa nu mai existe. Normal ca-s chestii si mai grave, dar si asta e grav, sa vine cineva sa te hartuiasca cum ziceai tu, sa se ia de tine, etc.
Adica sa dispara prostii! Ca oamenii destepti n-ar rade si n-ar discrimina pe cineva care a facut asta.

Vinovati sunt aia care rad, ca daca ei n-ar mai fi, ar dispare si santajistii.
Trebe facuta educatie in masa, sa nu se mai rada de chestii de genul asta, ca nu are sens.
Sa ne mai deschidem la minte, sa nu ni se mai para asa ciudat. De ce sa razi ca vezi un om gol? Ca doar nu l-ai vazut pe dracu.
Mai ales daca acel om arata bine!

Cand barbatii vad asa, se excita, le place, o vor pe aia pentru sex (nu de alta, dar si ea se simte bine, nu e rau), femeile urasc mai mult si barfesc.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Bărbații se folosesc de femei, le exploatează, le umilesc, si tu spui că femeile sunt rele fiindca barfesc. Barbatii ne fac curve si fiindca avem mai multe relații, nici nu iti dai seama cat de mult judeca unii bărbații,. Uita te pe TPU sa vezi si tu cum le consideră bărbații pe femei si cum le judeca ei pe cele ce trimit poze nud, ei își judeca si iubitele că nu sunt virgine, hai sa fim seriosi, vezi doar partea pe care o vrei tu. Lumea nu se schimba asa usor si daca tu crezi ca ăștia ar trebui să dispară doar ca rad sau hărțuire eu cred ca arntrebui să dispară aia care violează, răpesc, care îl lasă pe unii sa moara de foame, care santajeaza, care fac infracțiuni si lucruri mai grave. De ras sau de judecat cred ca 99 % din oameni au facut asta macar odata, ar trebui să dispara toata populatia. Faptul că un bărbat vrea o femeie pentru sex când îi vede poza denota ca el a redus o la un simplu obiect, asta e un motiv în plus pentru care o fata nu ar trebui să trimită astfel de poze.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Pai numa un barbat tampit judeca, si barbatii si femeile au voie sa aiba mai multe relatii, ca doar si barbatii aia cu cine au mai multe relatii? Nu tot cu femei? Daca ele n-ar avea mai multe relatii, ei cu cine ar mai avea?
Nu vezi cat de idioti sunt ca judeca? Ca n-ar mai avea ei cu cine se duce, daca femeia n-ar vrea.

Sa dispara toti nenorocitii, ce sa mai de colo pana colo.
Iar lumea se schimba incepand de sus, directiva de stat prin educatie, scoli de mici copiii, si se schimba lumea, altfel nu.

Bine, ca vrei pe cineva pentru sex, nu e rau, ca pana la urma si acel cineva se simte bine cu acel sex ca si tine, asta nu e o problema, atat timp cat ambii vor, nu e problema.
E un obiect doar daca se sacrifica pentru el, si doar el are placere, daca se simt bine amandoi, e altceva.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Iar vb de basme fermecate, exclude cuv iubire din vocabular

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Oamebii rad in general cand consideră că cineva e prost sau ușuratic sau fraier. A trimite poze dezbrăcată unui tip căruia nu i pasa de tine apoi o trimite la prieteni si aia fac comentarii libidinoase despre corpul tău nu e ceva de dorit. Apoi dacă ajung pe net, poate sa ți afecteze viitorul, locul de munca si chiar si relatia viitoare fiindca un viitor partener ar putea să se jeneze in fata prietenilor cu acele poze publice sau poate sa o judece gresit. Eu personal nu consider ceva de condamnat si nici nu consider normal sa râzi sau sa tratezi prost o fata că a facut greseala sa trimita poze unui om de nimic care apoi le face publice. Eu am un coleg la munca care primeste poze de la iubitele lui că a avut mai multe si ce crezi, chiar si mie mi-a arătat poze cu ele, poze mai nud bineinteles, dar nu numai mie ci si altor colegi. El nu o face ca sa rada ci mai degrabă sa se laude dar eu dacă aș fi în locul acelei fete nu cred ca as vrea ca acea poza intimă sa o vada nu știu ce colega si colegi de munca al iubitului meu, sau sa stiu ca eu sunt un fel de trofeu cu care el se lauda si ii creste stima de sine, poate pe ele nu le deranjează si de aceea fac lucrul asta dar un lucru e cert, o fata nu ar trebui să trimită poze nud unui tip de doi lei, nu are de ce sa i ofere aceluia material de laba că sa ma exprim asa cum o fac ei

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns:

Ce mai e si viata asta daca n-ai trimis poze nud unui tip…

| Sofer a răspuns:

Dacă sunt nuduri cu fața acoperita. Atunci nu mai e niciun risc.

| Hammurabi a răspuns:

Care e problema?
Ajung mereu la plajele pentru nudiști și sunt mulți care fac poze.
Și?
Dacă ți-e rușine cu corpul tău, nu te duci acolo. Altfel?
Nu consider "compromitere publică" faptul că cineva m-a văzut acolo.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Da dar unele nu frecventează plajele pentru nudiști, ele trimit acele poze doar presupușilor iubiți care, din răzbunare (sau fală), unii dintre ei le trimit și altora.

| DonEduardo a răspuns:

Ori sunt ele prea naive,, crezand ca acei baieti chiar le iubesc, ori baietii sunt mult prea convingatori, ori ambele, ori sunt amenintate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt naive, îndrăgostite, moarte după respectiva persoana, sunt duse cu zăhărelul, li se spun de interlocutor nu mai "vorbe frumoase", promițătoare, ca le iubesc, ca le va oferi toată lumea la picioare și luna și alea pun botul și apoi se frig, după se mira de,, dauna totala ".

Sunt foarte buni manipulatori," sunt foarte convingători" și profita de unele persoane vulnerabile. Psihopatia este mai des întâlnită decât ar crede oricine,,, ea,, este la tot pasul, unii nu simt deloc compasiune, mila, emoție, nu se simt vinovați deloc, așteaptă tot timpul 'prada'. Dacă ele nu învață din greșelile proprii, sau ale altora, asta e.

| Anuket a răspuns:

Fiindcă au încredere. Când văd că apar pe rețelele de socializare, atunci se deșteaptă.
Care e deschisă să o vadă rude, prieteni, copii, să se pună pe onlyfans. Dacă te bucuri de corpul tău nu înseamnă că toată lumea trebuie să se bucure de corpul tău. Asta nu înseamnă gândire deschisă, avem atâtea adjective care definesc mult mai bine aceast fapt.

| felixf a răspuns:

Intrebarea este cum reusesc si nu ce se inatmpla cu pozele. Pai reusesc pentru ca acele copile sunt doritoare de atentie si atunci fac orice sa ajunga in fata. Este o dorinta care se manipuleaza prin mass - media atunci cand diferite vedete se pozeaza nud si ajung pe Internet. Dar trebuie inteles ca acele vedete o fac pe bani sau pentru un film. Fetele o fac pentru dorinta de a ajunge ca ele. Cate colege de ale tale ai intalnit si ai povestit cu ele de ce o fac. Asta ar fi o intrebare interesanta de urmarit pe TPU. Sinceritatea fetelor de ce trmit poze nud baietiilor. Parerea mea.

| Emma24dsxd a răspuns:

Pai da pentru ca un baiat ii prinde punctul sensibil, vede ca probabil aceasta il place, si va face ce i se cere, iar el profita, sunt putini baieti care pastreaza acele poze doar pentru ei.Si asa fara sa vrea viata fetei respective se poate ruina,el arata colegilor la liceu /munca,prietenilor,o poate santaja cu aceste poze.Da,poti sa ii trimiti poze asa iubitului tau care ai incredere in el,sotului, pentru unii barbati pozele acelea nu sunt de lauda la altii, ci pentru ei doar, atat, nu trebuie sa arati lumii intimitatea ta, si sa te lauzi doar un bădăran ar face asta.

| Marius2001Pop a răspuns:

Nu stiu ce le poate determina sa faca asta decat faptul ca sunt imature si naive.
Nu au curaj, efectiv nu se gandesc la ce se poate intampla.
Sunt naive si cred ca daca fac asta iubitul lor le va face nu stiu ce mofturi sau vor avea anumite beneficii, dar nu este asa.
NU trimiteti nuduri!

| AndreeaACVh a răspuns:

Bună, am fost in situația asta, cred ca in urma cu 3 ani exact, când eram impreuna cu fostul iubit, i-am dat poze si le-a aratat tuturor prietenilor lui, in fine, au avut ce vedea mă?, dacă as da timpul inapoi cu siguranță nu as mai face asta, aveam 19 ani la vremea respectiva, nu eram coapta la minte sa zic asa, dar am fost chit, mi-a dat si el poze nud, pentru ce mi-a făcut el mie, sa arate pozele, am avut grija sa l lovesc acolo unde il doare mai tare, a murit mama lui si nu am fost prezenta la înmormântate.