| anonim_4396 a întrebat:

CUM SA AFLU DACA EL ESTE INDRAGOSTIT DE MINE?

Buna, dragilor! Problema mea este cu atat mai complicata, cu cat am 23 de ani si nicio idee despre cum sa il citesc pe el, iar el este colegul meu.
Am senzatia ca este cumva indragostit de mine, simt asta, dar nu pot sa descifrez exact comportamentul lui, care nu este direct si pare sa ascunda ce simte, pentru ca eu sunt implicata intr-o relatie.
Nu stiu cand sau cum, dar am inceput sa ma simt foarte atrasa de el si ma doare gandul.
E stupid sa intreb asta, dar imi trimite semne contradictorii si nu stiu cum sa reactionez.
Atunci cand suntem intr-un grup, el asculta cel mai atent si raspunde la tot ce spun, analizandu-mi cuvintele.
Nu are nicio problema sa impartim aceeasi bucatica de ciocolata, din care sa muscam amandoi.
A facut cateva aluzii la o relatie cu mine, dar am tratat-o ca pe o gluma, asta mi s-a parut tonul lui,
Am povestit, intr-o doara, despre relatia mea care scartaie, iar el a fost primul care mi-a sugerat sa imi las prietenul.
Sunt multe, dar astea mi-au venit acum in minte.

Inca ceva: mi-ar placea mult sa il testez, sa vad daca are ceva pentru mine sau nu. Daca aveti vreo idee, sau experienta similara, va astept cu drag.
Pupici.

Răspuns Câştigător
| CheLoo23 a răspuns:

La ani tai si la relatia ta nu cred ca ar trebui sa te gandesti sa testezi pe altu mai bine puneti problema cum te trezesti mai repede sau cum te pui sa dormi mai devreme sa nu intarzi la job....nu iti mai bate capu sfatul meu nu da vrabia din mana pentru "aia" de pe gard sa nu suferi dupa happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intr-o buna zi spune-i ca ai dori sa mergi la un film in oras, dar nu ai chef sa mergi singura...

| Alcyon a răspuns:

Cred c-ar trebui sa-i spui direct ce simti.

| unknøwn a răspuns:

La 23 de ani laşi deoparte jocurile astea de societate şi eşti capabilă să transmiţi un mesaj clar, să ceri ceea ce vrei.

| Innocentika a răspuns (pentru unknøwn):

Mi-ar place sa fie atat de simplu. ce o sa creada? ca am avut grija sa-mi ridic un zid gros in jurul meu, sa fiu cea intangibila, insensibila. ce sa fac?