| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa aflu daca un baiat ma place? apropo: avem 12 ani amandoi si NU accept prostii de genu:fii cinstita si intreaba-l sau pune pe cineva sa-l intrebe. Ar mai fi ceva. De fiecare data cand merge undeva, imi aduce cate un cadou dar nu is sigura ca inseamna ceva pentru mamele noastre is ff bine prietene si s-ar putea ca maica-sa sa ii zica sa-mi le ia! plz help! *****************************dau fundita*********************************

4 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Eu ti-as da o fundita, daca ai citi ceva, sau daca te-ai uita la desene animate, decat sa te framante asemenea probleme.

| Drums a răspuns:

Buna!
cel mai bun mod este sa vb face to face.nu neaparat despre asta, despre orice subiect iar din gesturile lui, cuvintele lui vei vedea daca te place.
daca te baga mereu, mereu in seama pe mess, daca isi doreste mult sa vb cu tine, daca iti cere ajutorul in animite situatii.
si fi mereu tu...

si a pune pe cineva sa-l inrebe mi se pare o prostie dar a-l intreba tu personal mi se pare ok...(daca nu esti complet sigura de ce ti-am scris mai sus... spune-i:
in fata:-frate, tie iti place de mine?
mie asa mi se pare.imi aduci cadouri etc. vreau si eu sa stiu si sa nu mai traiesc cu indoiala asta.

te pup dulce dulce dulce.:*

| miamouse a răspuns:

Pai, sunt mai multe semne prin care iti dai seama ca te place (sau nu). De ex.:se uita la tine si cand privirile vi se intalnesc isi muta repede ochii, ori vorbeste cu tine vrute si nevrute de cate ori are ocazia, se mai impiedica atunci cand te intalneste sau isi chimba look-ul (pentru a te impresiona, desigur), cam asta ar fi happy

sper ca am fost de ajutorwinking

| scumpikxa a răspuns:

IUUUIII ce greu ii! as da 2 fundite. da nu pot decat una! sad ce rau imi pare! sa stii ca m-a ajutat si raspunsu tau, On@ M@ry Monik :*