| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa am mai mult succes la fete? Cum sa ma comport,cum sa le abordez mai usor,cum sa scap de timiditate, cum sa socializez mai bine cu ele..Cred ca trebuie sa fiu mai tupeist.va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Captoresque a răspuns:

Hai să lămurim niște lucruri că văd că faci o confuzie.

Tupeu = defect. Tupeu înseamnă să ai o atitudine de doi bani, fără pic de respect la adresa persoanei de lângă. La acest lucru m-am referit când am spus că detest "tupeiștii". Cocălarii sunt tupeiști, prost-crescuții sunt tupeiști, etc.

Îndrăzneala = calitate. Total diferit față de tupeu. A fi îndrăzneț înseamnă să știi să vorbești mai cu curaj și fără ocolișuri dar în același timp respectând persoana de lângă.

Exemplu de tupeu: "vai ce bună ești"
Exemplu de îndrăzneală: "îți stă bine cu bluza asta", complimente fără innuendo-uri sexuale directe.

Acum înțelegi la ce mă refer?

Cu tupeul nu câștigi nimic, nimănui nu-i plac tupeiștii, dar tuturor le plac oamenii îndrăzneți care au o doză de curaj.

A spune că tupeul este același lucru cu îndrăzneala este ca și cum ai spune că orgoliul este același lucru cu mândria.

Iar eu am vorbit de oamenii tupeiști, prost crescuți, că sunt displăcuți de noi. Nu numai noi, fetele, îi detestăm. Toată lumea îi detestă pentru că sunt mojici.

6 răspunsuri:
| Hulya a răspuns:

Fi tu insuti si arata-i ca-ti pasa. Apropie-te si fa-o sa zambeasca. Asa o sa ai succes sigur la inima unei fete

| adriang95 a răspuns:

1. câți ani ai?
2. De ce crezi că ești timid?
3. Ce înțelegi prin „mai tupeist"?

| Captoresque a răspuns:

Nouă, fetelor, nu ne plac cocălarii tupeiști care fac ceva de genul "eee că ceee pisi ce țâțe ai te-aș lua o tură".

Puțin mai îndrăzneț, da, ok, dar în limitele bunului simț. Pentru că nu e un lucru bun să fii tupeist. Tupeul dă dovadă de misoginism și proastă creștere.

| Cristiann25 a răspuns (pentru Captoresque):

Crezi tu ca nu e un lucru bun sa fii tupeist? Chestia cu "eee că ceee pisi ce țâțe ai te-aș lua o tură" asta e o chestie care o spune un baiat needucat, care nu are cei 7 ani de acasa nu are nicio legatura cu tupeul.Sa fii timid si sa te ia toti de fraier? Pe mine nu m-a interesat niciodata cine e, cand m-a deranjat ceva am spus in fata.Cu tupeul castigi mai mult decat sa fii un fraier timid!

| Cristiann25 a răspuns (pentru Captoresque):

Si app nu la toate fetele le plac fraierii.Sunt fete carora le place ca prietenul lor sa fie cu tupeu.Nu mai vb "noua, fetelor" pentru ca nu poti vb tu in numele tuturor, vorbeste in numele tau!

| Cristiann25 a răspuns (pentru Captoresque):

Aoleu.Ma refer si la tupeu in general nu la "vai ce buna esti" ca asta nu e tupeu asta e replica unui taran.Sincer nu prea am respect fata de multa lume pentru ca in ziua de azi nu mai merita oricine respect.Cand nu-mi place ceva la cineva, cand nu suport pe cineva eu ii spun in fata chiar daca unul altul imi spune ca o sa am poate de pierdut cu asta.E cel mai bine asa.De unde ai luat tu tupeu=defect, indrazneala=calitate? Arata-mi si mie ca sunt foarte curios! Eu unul nu pot sa suport oamenii aia timizi, fara curaj, care nu spun lucrurilor pe nume de frica, ca s-ar putea intampla ceva.Iti pot da exemplu chiar si de oameni care nu ar comenta la un loc de munca de frica sa nu ii dea afara.Mie niciodata nu mi-a fost frica, am spus ce am avut de spus si nu am pierdut nimic.

| Captoresque a răspuns (pentru Cristiann25):

Hai să lămurim niște lucruri că văd că faci o confuzie.

Tupeu = defect. Tupeu înseamnă să ai o atitudine de doi bani, fără pic de respect la adresa persoanei de lângă. La acest lucru m-am referit când am spus că detest "tupeiștii". Cocălarii sunt tupeiști, prost-crescuții sunt tupeiști, etc.

Îndrăzneala = calitate. Total diferit față de tupeu. A fi îndrăzneț înseamnă să știi să vorbești mai cu curaj și fără ocolișuri dar în același timp respectând persoana de lângă.

Exemplu de tupeu: "vai ce bună ești"
Exemplu de îndrăzneală: "îți stă bine cu bluza asta", complimente fără innuendo-uri sexuale directe.

Acum înțelegi la ce mă refer?

Cu tupeul nu câștigi nimic, nimănui nu-i plac tupeiștii, dar tuturor le plac oamenii îndrăzneți care au o doză de curaj.

A spune că tupeul este același lucru cu îndrăzneala este ca și cum ai spune că orgoliul este același lucru cu mândria.

Iar eu am vorbit de oamenii tupeiști, prost crescuți, că sunt displăcuți de noi. Nu numai noi, fetele, îi detestăm. Toată lumea îi detestă pentru că sunt mojici.