| yonutz_9485 a întrebat:

Cum sa cuceresc o fata pe mess dar ma intalnesc cu ia si in realitate adica la scoala?

Răspuns Câştigător
| smileyface_4718 a răspuns:

Nu iti impartasii sentimenele pe mess! Chiar nu e ok. Una este sa te uiti in ochii ei, sa simti emotiile alea, de "prima intalnire", sa ai acea teama... f. frumoasa love struck Toate astea sunt mult mai frumoase daca discutati fata in fata. Pe mess ai un alt curaj, curaj care nu face bine in unele situatii, si nu iti e greu sa ii scrii ca o iubesti, dar e mai greu sa o spui cand o simti! Asa am vorbit si eu cu un coleg si si-a impartasit sentimentele pe mess, si eu la fel, si s-a terminat el bagandu-se cu alta si eu crezand inca ca este cu mine, si normal ca am suferit mult! Deci sper sa iti faci curaj si sa nu fi dezamagit daca nu sunt sentimente reciproce, macar stii ca ai incercat!

12 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu ii spune bancuri cu: femei la volan, alinuta, sau de pe sickipedia. Incearca sa o inviti la un joc pe mess. E mai usor insa daca o abordezi la scoala, acolo e emotia mai naturala.

| liz23 a răspuns:

Poti lua lucrurile treptat, nu cred ca daca te vei duce din senin la ea sa-i pui ce simti este o solutie, pentru ca exista varianta sa nu ia in serios ce spui.Incepe prin a avea conversatii banale pe mes, apoi vorbeste cu ea la scoala, vezi ce subiecte aveti in comun, apoi o poti invita la o plimbare.Asa poti face ca treptat sa te cunoasca si vei vedea daca ii va placea de tine.Atunci poti face urmatorul pas de ai spune ce simti. Sper sa-ti fie de folos parerea mea.

| Psihoyounger a răspuns:

Idem kratos!

Psihoyounger

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Poti sa te dai drept anonim sa nu stie cine esti. Daca stie cum te cheama si numele tau are legatura cu id, poti sa-ti faci simplu un alt id. Vorbeste cu ea spune-i ca din intamplare ai tu id-ul asta si ca esti un baiat in scoala cu ea dar nu pre vrei sa te dezvalui cine esti poate functioneaza

kratos
| kratos a răspuns:

Daca sunteti din aceeasi scoala invit-o in parc si apoi spune-i sentimentele tale si ca ai vrea sa-ti fie prietena. Succes.

| Dorinel a răspuns:

Fii cat mai gentelman fi un glumetz dar cu glume bune...si fara sa o stresezi...si fara sa o faci sa creada ca iti pasa de ea...si ai sa vezi ca o sa vina la tine singura tongue

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Sfatul meu, nu pe mess. va considera ca este lasitate. du-te la ea si spune-i ce simti.in fata. Daca vrei sa fie prietena ta nu stiu daca este bine sa o intrebi.incearca mai intai sa observi daca simte acelasi lucru. Daca observi ca nu este asa. ia-o cu pasi marunti.

| grigorutz a răspuns:

E cam vrajeala asta cu spusu' in fata, nu tine, fii tu insuti dar nu-i da de inteles ca o placi

Si un mic sfat personal:sa ai tot timpul un banc bun la indemana de preferat fara prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mai vorbesti cu ea. daca tot nu spune nimic incearca sa discuti cu ea la scoala. si sa puneti lucrurile la punct. nu te lasa influentat de emotii ca nu ai ce sa patesti. succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am indragostit de o fata pe mess cand am vb prima data cu ea nu simteam nimic pentru ea acum dupa ce mi-a dat web am vazut ca e superba si sunt mort dupa ia dar problema cea mai amre este ca nu mai intra pe mess!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie personal nu-mi place asta cu: sa nu-i dai de inteles ca o placi. ea poate te place dar daca tu arati ca nu o placi, o pierzi laughing. te va crede o cauza pierduta si se va duce cu urmatoru'

| yonutz_9485 explică:

Faza e ca i-am spus deja pe mees a ramas masca si na mai zis nimic acum ce fac?