| Secretkkk a întrebat:

Cum sa cuceresc un capricorn? Ce puteti spune despre capricorn? Ce compatibilitate este intre rac si capricorn?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Rac si Capricorn? Atragatoare combinatie... dar si periculoasa : Capricornul este semnul opus tie în zodiac, la 180 de grade.

Teoretic, ar trebui sa va potriviti. Dar aspectul dintre semnele voastre se numeste "opozitie". Asa ca am sa va spun care sunt punctele bune si cele rele, iar voi o sa hotarâti. Este o relatie cu tot atâtea sanse de reusita ca si de esec.

Aveti multe în comun : Capricornul se simte aproape mereu neînteles, iar calitatea ta cea mai importanta este aceea de a oferi celorlalti întelegere si protectie. Amândoi stiti sa va urmariti scopurile, ceea ce poate duce la o relatie trainica daca fiecare gaseste puterea de a se adapta la dorintele celuilalt. Capra îti poate face visurile sa devina realitate, fiindca este un semn de Pamânt, si înca unul foarte muncitor. De obicei, Apa si Pamântul se înteleg foarte bine, dar dintre cele trei zodii de Pamânt (Taur, Fecioara si Capricorn), cu aceasta te afli în opozitie : de aici ar putea veni necazurile, fiindca mai sunteti si foarte hotarâti, adica nici unul nu cedeaza prea usor. N-ar fi rau sa fii tu cel care cedeaza pâna la urma, caci altfel Capricornul se va închide si mai mult sub carapacea sa protectoare.

Nici Capricornul nu este foarte extrovertit, nici tu nu esti : îti va trebui mult ca sa ajungi la eul sau interior, ca sa-l faci sa se deschida. Dar merita : are un umor deosebit si este foarte devotat, stie sa te înteleaga si este printre putinii care va încerca mereu sa o faca. Are puterea de a stabiliza viata ta sentimentala, însa, atentie : nu are de dat chiar atâta dragoste de câta are nevoie un Rac nesigur, asa ca daca ai putea lasa rabufnirile de gelozie si sentimentalism deoparte, totul ar putea fi perfect.

7 răspunsuri:
| night_crawler a răspuns:

Eu sunt capricorn... daca vrei te las sa incerci pe mine...vedem ce iese laughing

| Tany a răspuns:

Sa stii ca si eu sunt un capricorn si desigur ca sunt incapatinata ca orice capricorn, insa un baiat capricorn este extrem de greu de cucerit cu incapatinarea si ambitiile lor, fii sigura ca eu stiu cum e fiindca si eu am o astfel de proplema am un prieten capricorn incapatinat insa SEXY si pina la urma l-am cucerit eu asa ca si tie o sa iti iasa, doar ca nu te lasa.Doar suntem fete si baietii nu pot trai fara noi. Bafta!

| Chuck a răspuns:

Dulceata, daca te iei dupa astea...

| olimpia_2275 a răspuns:

Si eu sunt rac si am avut o relatie cu un capricorn si ne-am inteles foarte bine nu ne-am certat in timpul relatiei...ne spuneam intotdeauna adevarul, desi ne placeam unu pe altu de multi ani dar nu aratam pana a venit ziua aia...si pot spune ca el m-a invatat sa iubesc si acum suntem prieteni foarte buni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt capricorn...si m-am inteles destul de bine cu un rac...big grin
@Tanea
"Doar suntem fete si baietii nu pot trai fara noi. "laughinglaughingrolling on the floorlaughing
=>nici voi nu putetilaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog sa nu tii cont de luna in care este nascut, tine cont de caracterul lui, tu ai nevoie de un om care sa te respecte si sa te inteleaga, si sa te iubeasca pina la sfirsit

| dana21 a răspuns:

Incearca cu un scorpion