| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac oare!? Eu am o prietena de mai mult timp, dar de cand am schimbat liceul am gasit o fata care m-a zapacit sad ce sa fac nu vreau sa renunt nici la prietena mea, dati-mi niste sfaturi

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

La tine e vorba de tentatie!
Ei bine, tentatia ce o simti apare in cam toate cuplurile la un moment dat. Daca rezisti ispitei- esti fidel si meriti relatia pe care o ai, daca nu- inseamna ca esti un marlan care nu isi poate tine pantalonii pe el!

Inteleg sa-ti placa alta daca actuala nu iti ofera tot ce ai nevoie, dragoste si intelegere!

Dar daca, saraca fata, n-are niciun defect major si va intelegeti bine, inseamna ca nu esti statornic in relatii si fustangiu!

Si apropos, nu, nu le poti tine pe amandoua!

Alege: prezent (actuala) sau viitor (fufa)!

| Zenithf a răspuns:

Daca nu esti cumva Enterprise - "it's continuing mission: to explore strange new worlds..." - atunci iti sugerez sa stai cu ce ai, altfel ajungi sa strici ceva frumos, ceva ce poate deveni si mai mult cu timpul, pentru ceva ce poate sa se termine in nici 2 zile, apoi iti dai singur pumni in cap.

| ATHOS a răspuns:

Trebuie sa alegi prietene. Ai grija insa sa nu ajungi in situatia de a fugi dupa doi iepuri!
Iti doresc multa intelepciune in alegere.
Bafta!

| Mousie a răspuns:

Poate ca asta noua nu te iubeste, dar cred ca prietena ta da, te iubeste. NU renunta la asta! 1

| alexa23 a răspuns:

Nu stiu daca o sa iei in calcul parerea mea de fata tongue dar eu zic sa ramai la prietena daca va intelegeti bine si aveti o relatie reusita. Probabil ce simti pentru noua colega e doar o atractie, iar eu nu as da sentimentele dintr-o relatie stabila pe o atractie care nu se stie cat va dura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa te abtii si sa nu te mai gindesti la noua colega, ptu ca mai apoi vei intelege c ai pierdut mai mult, nu schimba pasarea din mina cu cea de pe gard.Nimeni nu te va intelege mai bine ca prietena ta, la voi deja e o relatie formata, atunci gandeste-te bine daca face sa schimbi ce ai la ceva nestabil si de care nu esti sigur.