| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac pe un barbat de 27 de ani sa ma iubeasca? El imi spune ca ma iubeste, dar ma suna rar, nu imi vorbeste despre el si cand ne intalnim vrea sa facem sex.Cum sa ma comport cu el ca sa simta ca ma poate pierde sau sa-l fac sa constientizeze ca greseste prin indiferenta sa?

Răspuns Câştigător
| liz23 a răspuns:

Trebuie ca u sa constientizezi la modul real ce este intre voi.De spus poate oricine sa spuna orice, sa obtina ceea ce vrea, vorbele fara fapte sunt nule.Nu iti vorbeste despre el, pentru ca pastreaza distanta de tine, nu amesteca motivul pentru care vine la tine cu restul lucrurilor. In momentul de fata te-ai atasat atat de mult de el incat te multumesti cu putinul care ti-l da el.Cand iti spune ca vine, iti stralucesc ochii de fericire, dar dupa ce pleaca, cum te simti? Crezi ca se merita? Este genul care nu apreciaza ce are, care se fereste de stabilitate. Nu il poti schimba, iar dragoste cu sila nu merge. Nu vrei sa ai pe cineva care pe langa pat, merge cu tine la plimbare, iesiti cu prieteni, la un film...nu stiu tot ce tine de o relatie? Este greu sa renunti la ceea ce simti, stiu asta. dar te vei obisnui fara el, si cu timpul trece.Consider ca daca u nu te respecti cand ii accepti situatia, cum sa te respecte el. Impune ceea ce vrei, daca nu ii convine sa fie sanatos, altfel o vei tine asa pana va gasi pe alta cu care va face la fel. Nu te multumi cu jumatati de masura, cand are el chef, pentru ca vei primi din ce in ce mai puin pana la deloc, atunci se va plictisi si va cauta ceva nou...Gandeste-te bine, nu-ti pierde timpul langa cineva care nu e dispus sa-l imparta cu tine cum ai vrea u.

16 răspunsuri:
| cris82ro a răspuns:

Suna-malaughing si am sa te invattongue Da-i cu coada pe la nas o data si arata-i ce ar putea sa piarda. si apoi asteapta!happy O sa mearga!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Mai fetito tu chiar nu ai cap? iti place asa? cand are nevoi sa vina la tine si dupa aceea iti da cu flit nu vezi ca el te foloseste? daca te-ar iubi te-ar suna des ti-ar vorbi despre el etc
Vaii vaiii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca nu s-a indragostit pana acum de tine nu cred ca mai ai ce sa-i faci.
Nu exista un manual pentru asa ceva, daca ar fi as aplica si eu tehnicile la cateva femei, macar asa de distractiehee hee
Lasa ca mai sunt si alti barbati care nu vor sex in fiecare clipa cand te vad...hai pabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Vina este a ta, nu a lui.
Nu realizezi că vrea doar sex și atât.
De ce este atât de ascuns privind persoana lui? Nu te pune pe gânduri?
Lasă-l, asta nu este iubire, mai degrabă o "bătaie de joc"!
Nu se merită să plătești cu ani din viață pentru că "domnul" vrea numai sex!?! La el nu există sentimente pentru tine, ci pentru alta!
Învață să te respecți și caută iubirea unui bărbat care să te iubească, să te sune mereu, să te scoată în oraș, să te respecte, să fie mereu alături de tine, afectuos, tandru, sincer, comunicativ, etc.
Tu de asta duci lipsă, nu de indiferența lui care pune în evidență doar scopul fizic, și nimic mai mult.
Pa, pa.

| thehope a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti dai seama ca daca el se comporta asa cu tine, daca e atat de distant...si totusi iti spne ca te iubeste sunt 2 variante la mijloc...fie el intr-adevar te iubeste, insa e o fire mai rece si mai inchisa de felul sau... iar asta o poti remedia incetul cu incetul prin comunicarea cu el...fie el isi doreste un singurul lucru...si anume sa faca sex cu tine(ceea ce desi e dur... dar pare mai mult probabil)...
In ziua de azi barbatii sunt mult mai perversi decat am crede...chiar si sub imaginea aia blanda de baiat cuminte nu mai stii ce se poate ascunde...

| yuli10 a răspuns:

Nu e nevoie sa faci pe cineva sa te iubeasca decat prin a fi tu insati. daca vrea doar sex de la tine inseamna ca nu are de gand sa lege o relatie serioasa, mai ales sentimental. poate chiar are o alta relatie stabila si tu esti o evadare din cotidian pentru el. cred ca meriti mai mult si ar trebui sa incetezi sa mai crezi in vorbe; de fapt din moment ce ai pus intrebarea 'cum sa il fac sa ma iubeasca' desi ai spus ca el iti zice ca te iubeste e clar ca nici nu il mai crezi. poate ar trebui sa te detasezi si tu si incet sa imbratisezi posibilitatea de a primi pe altcineva in viata ta care va stii sa te aprecieze asa cum trebuie.

| SweetCandy a răspuns:

Incearca din rasputeri sa fii si u ceva mai indiferenta in ceea ce il priveste, daca te cauta inseamna ca iti simte lipsa, desi dupa cum spui u e genul care daca are cv de "primit" face sapaturi pentru a da de tine, daca nu NU...in locul tau as pune in balanta lucrurile bune si cele mai putin bune care s-au intamplat intre voi si as lua o deciziebig grin asta pentru a te lamurii si pentru a stii ce ai de facut in continuare! stiu ca o sa spui "bine, bine, dar eu il iubesc"...crede-ma ca stiu fff bine prin ce treci si e mult mai ok sa iei lucrurile din timp si sa spui ce iti place si ce decat sa lasi lucrurile sa pice asa cum vrea soarta iar el sa inteleaga ce vreabig grin
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Degeaba iti spune ca te iubeste. Te minte. E usor sa spui mai greu sa dovedesti. Iar daca el nu ti-a dovedit e clar. Te vrea doar pentru sex. Mai bine gaseste`ti pe cineva care chiar te iubeste cu adevarat.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

El isi cam atinge scopul, deja.

| ButterFly_8644 a răspuns:

Aiurea happy Daca accepti asta! happy Nu te umili.

Daca nu te iubeste, nu te iubeste. Stii tuwinking Dragoste cu sila nu se poate. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca este insurat...

| marsy a răspuns:

Lasa_l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am vb cu el decat prin sms pentru ca nu as fi avut puterea necesara pentru a pune punct auzindu-i vocea.Raspunsul sau a fost:''Daca asta simti pentru mine este in regula, nu te mai deranjez.Nu te-am sunat astazi sa fac sex cu tine.fiind in Oradea nu aveam cum.Am crezut ca intre noi sunt sentimente foarte speciale, dar m-am inselat, mi-am dat seama in seara aceasta ca tot ce ai spus pe faleza au fost vorbe sa dea bine in cadru.Nu m-am gandit niciodata ca ai sa-mi vb asa dar iti multumesc pentru sinceritate.niciodata nu este prea tarziu sa stii ca te-am apreciat ca pers nu pentru sex, cand ai fost deprimata mai sunat si am fost incantat sa vb cu tine. Daca te-am suparat cu ceva scuzama.nu te voi mai suna niciodata, prin acest mesaj ai rupt un fior foarte special.'' si in urmatorul sms imi spunea ca ''Un lucru este sigur ca tot ce am spus(se referea la vb de genu ca ma iubeste) este 100% adevarat, dar toate aceste lucruri tu ar fi trebuit sa le simti, sa stii ca am sunat pentru ca aveam nevoia sa aud pe cineva drag sufletului, am avut o saptamana ff grea, sunt ff trist.am crezut ca ai sa ma ajuti dar mai facut si mai trist" Ce pot sa fac? Ce sa inteleg din spusele lui?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate observ se pare ca te foloseste... Vrea doar sex si atat.
Ori te desparti de el ori ii spui ce simti cu adevarat... Daca vrei sa te simti pretuita insceneazai faptul ca ii dai papucii sa vezi ce reactie are. Daca reactia lui te satisface intr-un fel atunci cred ca te iubeste dar ink nu si-a dat seama.

| fourstar a răspuns:

In aceeasi situatie ma aflu si eu, doar ca intre mine si el e ceva mai diferit...eu vorbesc cu el despre tot, nu ma vrea pentru sex, ma cunosc toti prietenii lui, parintii chiar, doar ca el e o persoana foarte ocupata(nu e o scuza) si ma suna rar, dar crede-ma ca indiferenta lui m-a facut sa ma indragostesc peste cap; sfaturi am tot primit cum ca sa-l las, dar nu pot nici eu.nu imi pierd vremea, ma distrez, ies in oras, ma intalnesc cu baieti dar avand in vedere ca nu am gasit o alta persoana care sa imi ofere tot ce nu-mi ofera el, il iubesc tot pe el. e greu sa infrunti situatia dar trebuie sa incerci.incearca tu sa iti impui indiferenta si atunci cand te mai vezi cu el ai sa fii diferita.si inca o chestie nu mai fa sex cu el, o sa il pui pe ganduri