| Armyanka a întrebat:

Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la sex și la momentele frumoase petrecute cu partenerul? Momentan el e plecat de câteva luni in străinătate și mai avem de așteptat încă vreo câteva luni. Nu știu ce sa mai fac ca sa ma distrag. Mereu ma gandesc și îmi amintesc cum făceam noi dragoste si lucrurile pe care regret ca nu le-am făcut cat era lângă mine(nu ma refer neaparat pe plan sexual) și e atat de chinuitor. Ceva sfaturi? laughing și nu, nu o sa ma apuc sa înșel

Răspuns Câştigător

Bingo!

Învață să fii mai "conștientă" când îți vin anumite gânduri și le oprești pur și simplu, poți să îți creezi o mantra chiar, pentru a facilita procesul.

E util pentru orice fel de gânduri care se repetă, nu doar pentru acestea.

Controlul asupra propriilor gânduri e o abilitate care se învață. E foarte importantă, dar mulți o subestimează.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice am spune, toti ne gandim la sex.
Este chemarea naturii, sa zic asa. Daca mai ai si emoticonul ala, ma gandesc daca nu cumva vrei sa-ti cauti pe altul, cat este el plecat pe acolo.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu il inseli, atunci totul ar trebui sa fie bine.

Este normal sa te gandesi la asta, vorbeste mereu cu el. Si poti incearca diferite metode de autosatisfacere.

| Mosotti a răspuns:

O sa treaca incet incet, aia este, nu ai cum sa scapi, e si normal ca te gandesti la ceva frumos care a fost dat fiind ca nu mai este deocamdata, ai rabdare ca in timp se va dilua acest gand, si va veni acasa, gandeste-te la asta ca va fi iar bine.
Sa inseli e cea mai tampita idee, evident.

| Freya1 a răspuns:

Esti îndrăgostită si probabil la început de relație.Toti trecem prin chestia asta.
Eu cu iubitul meu chiar si dupa ani de relație cand sa nimerit sa fim la distanță tot aceleas gânduri si dorinte le aveam.
Într-adevăr iti ocupi timpul cu munca si altele, dar definitiv de dorul lui nu o sa scapi de tot si asta mai ales noaptea.Singura solutie e ori sa rabzi ori sa il chemi acasa.
De relația asta a doua a mea ai mei nu au știut si ne vedeam pe ascuns, problema era ca el la un moment dat pleca la câțiva km de mine si nu ne mai vedeam.Nu voiam să le spun alor mei pentru ca stiam ca nu vor reacționa bine, dar cand am vazut ca imi fac rau fizic, psihic si sufletește le-am spus si aia a fost, ne-am mutat impreuna.

Ai 2 mâini? De vibratoare ai auzit? Imaginație? Poze cu el? Voice call? Text? Hobby-uri? Viață profesională?

Nimic, nimic?

Nu trebuie să răspunzi la nici una din întrebările astea. Dar dacă nu ți se aprinde un beculeț la nici măcar una din ele - înseamnă că nu cauți soluții.

| Armyanka explică (pentru Unknownzgw):

Da. am viata profesională. nu stau degeaba toata ziua dar cum stau puțin imediat ma gandesc la chestiile alea. și masturbarea nu prea ma împlinește deci na. mai bine prefer sa ignor gândurile alea

Bingo!

Învață să fii mai "conștientă" când îți vin anumite gânduri și le oprești pur și simplu, poți să îți creezi o mantra chiar, pentru a facilita procesul.

E util pentru orice fel de gânduri care se repetă, nu doar pentru acestea.

Controlul asupra propriilor gânduri e o abilitate care se învață. E foarte importantă, dar mulți o subestimează.

| Stochel a răspuns:

Masturbeazate cu degetelul in vagin

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Sincer,nu prea ai ce sa faci, ești îndrăgostită, ți-e dor, trebuie doar să te obișnuiești cu sentimentul și să aștepți să i poți sări în brațe,. gândește-te că distanța asta care e momentan îți sudeaza relația mai tare, cel puțin așa ar trebui, va învata sa apreciati mai mult momentele împreună