| Dana1999 a întrebat:

Cum sa fac un bărbat sa se îndrăgostească de mine?
Băieți,lăsând deoparte aspectul fizic, ce va aduce la picioarele unei femei? Ce va face să vă îndrăgostiți?

Răspuns Câştigător
| Anamaria99901 a răspuns:

De fapt, nu ai cum să-l faci sa se îndrăgostească de tine. In general toți băieții/bărbații se uita la aspectul fizic pentru început. Cum ar fi sânii, fundul, etc. De abia după te analizează cum gândești, ce îți place și așa mai departe. Nu ai cum să-l seduci cu cuvinte siropoase sau obscene dacă lui nu ii place de tine. Singura optiune e să-l dai naibii. Știu ca e greu, mai ales dacă ești îndrăgostită pana peste cap. Încearcă sa te concentrezi asupra altor băieți, sa ieși mai mult in lume, și ai sa vezi ca o sa găsești pe cineva care o sa te iubească, și care tu, la rândul tau o să-l iubești

| RAY a răspuns (pentru Anamaria99901):

Daca asta oferiti asta vrem

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu mine nu merge nici o smecherie, din multe experiente in viata am invatat ca e mai bine sa am grija de mine singur, sa nu depind de una. Dar exista altii care se lasa usor influentabili de orice tip de femeie.

| Dana1999 explică (pentru mgtow):

Cu siguranta exista in lume si pentru tine acel om care iti poate suci mintile.

| mgtow a răspuns (pentru Dana1999):

Am grija sa nu reuseasca, ii zic ca sant un om rau si imi plac femeile cu multi km pentru sex ocazional asa va pleca singura

| Ofiintă a răspuns:

Fii tu însăti. Încearcă să te redai cât se poate de bine şi fără să te simti constrânsă în preajma lui.
El va trebui să aprecieze natureletea şi modul tău de a fi.
Nu încerca să joci rolul unui personaj. Exprimă ceea ce simti şi nu iti face griji daca el nu simte la fel. Nu ai puteri asupra lui.
În cazul în care nu simte la fel, vei avea ocazia să intalnesti un barbat mai potrivit.

| Adry05 a răspuns:

îți zic eu deși sunt tot femeie. vor pe cineva cu încredere în ea, o tipă care are propria viață deja fericită ce nu depinde de un bărbat pentru fericirea ei, ci doar vine în completarea fericirii, una care să nu se arunce pe jos să plângă că nu-i dă atenție, care să nu fie ultima psihopată când vine vorba de gelozie, inteligentă cu care să aibă ce vorbi

| RAY a răspuns:

Desi iubirea este o forma de manipulare a barbatului,eu stiam asta de mult,nu ai ce iubi, ipocrite, mincinoase, false, joaca teatru ca te iubeste, plus ca femeile nu iubesc cu adevărat ele doar sunt pe interes.

| Violleta2022 a răspuns:

Partea cea mai nasoala este ca nu poti face pe nimeni sa se indragosteasca de tine, fiindca nu-i poti comnada si controla inima si preferintele persoanele, nimanui.
Doar trebuie sa inveti si sa accepti realitatea, ca asa ceva nu-i posibil!

| Frank51 a răspuns:

Sa fi o persoana placuta, sa ai hobby-uri sau ceva cu ce iti ocupi timpul, sa accepti critici constructive si sa apreciezi felul in care partenerul te iubeste.

| Marius22222222222 a răspuns:

Acele mesaje de noapte Buna, Buna dimineata. Tati esti bine? Cel putin in cazu meu

| Irinel15123532 a răspuns:

Depinde ce cauti, fiecare persoana atrage persoane in jurul ei, persoane care seamana cu caracterul si personalitatea ei. O femeie sau un barbat respectabil nu va fi atras de fetele de pe strada cu fuste mini, sau de barbatii cu mii de lanturi la gat si blugi cu foarte putin material, poate atractie fizica, dar niciodata nu si-ar dori o relatie de lunga durata cu acea persoana, totodata nu va fi atras/atrasa nici de caracterul copilaresc al unei femei sau al unui barbat, prin comportament copilaresc nu ma refer la a fi vesel si optimist, ma refer la a fi ingamfat, suparacios si recalcitrant, la fel cum este un copil cand nu i se indeplineste o dorinta, si toti avem momente de acest gen, dar ele nu trebuie sa domine 99% din timpul nostru. Un barbat cauta o femeie comunicativa, deschisa, nici o relatie nu poate exista in lipsa comunicarii, iar a fi suparat 2 saptamani fara sa expui motivul si pentru a se rezolva problema care a cauzat asta, este pur copilaresc. La fel se poate comporta si un barbat, eu nu fac discriminari, este o generalizare a comportamentelor tot mai frecvente in societatea de astazi.
De asemenea, nimeni nu poate fi ''la picioarele unei femei'', un barbat care face tot ce ii cere si ce vrea ''femeia'', da dovada de iresponsabilitate, pentru ca nici un om nu este perfect si a-i face toate mofturile femeii ne mai tinand cont de repercursiuni este lipsa de coloana vertebrala. Nu inseamna ca daca un barbat, sau o femeie, atunci cand spune ''Nu, nu pot sa fac asta'' da dovada de tradare, ci inseamna ca nu se simte comod sa faca acel lucru din anumite astecte, prin urmare trebuie sa aflati care sunt motivele care il/o fac sa se simta incomod, si trebuie data dovada de intelegere si buna comunicare, nu o reactie impulsiva si lipsita de intelepciune. Prin urmare, consider ca un barbat va fi atras de tine oricum, ''balta e plina de peste'' cum se spune, depinde doar pe cine vrei sa atragi, vrei sa atragi pustani si baieti, te comporti intr-un anume fel, vrei sa aragi un barbat respectabil care chiar isi doreste o familie, si o nevasta, nu mai multe pe ascuns, te comporti in alt fel. Alegerea este a ta, nu exista o formula magica, si este bine ca nu exista. Domnul sa iti dea intelepciune sa alegi corect. Citeste noul testament, Hristos te iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranță nu cineva care încearcă să mă manipuleze. Îndrăgostitul nu depinde de tine cu excepția când tu esti cea care se îndrăgostește. Dacă ai intentii serioase de el îneacă să vă cunoașteți mai bine si daca te place asa cum esti foarte bine daca nu sunt atâția băieți. Nu iti piede timp si nu ii pierde nici lui.

| Stropdeploaie a răspuns:

Fii prostuta si naiva!))

| Nyarlathotep a răspuns:

Eu nu stau la picioarele unei femei. Daca tu asta cauti vei descoperi, in timp ca vei ramane singura. De ce cauti servitori, adica cineva care sa stea la picioarele tale? Asta inseamna indragosteala? Sa stai la picioarele cuiva? Imi pare bine ca nu m-am indragostit vreodata si nu o voi face.

| AEWPenta a răspuns:

Prostia...

| Liviutltl a răspuns:

Cand ma striga daddy