| Skilline2012 a întrebat:

Cum sa faci sa nu se rupa prezervativul?

Răspuns Câştigător
| RedDeath a răspuns:

Nu cumperi de la Love Plus - ca alea se rup, iti zic eu! Ci doar de la Durex - si nu din supermarketuri, ci din farmacii, unde sunt tinute in conditii optime. Cauti pe internet cum sa folosesti corect prezervativul - cul tii de 'motul' ala si asa mai departe, nu tii cutia cu prezervative in buzunar sau in haina, sau mai stiu eu unde, o depoziteti intr-un loc unde nu e apasat, cald sau prea frig si nu e expus la soare, si sa nu stea acolo mult timp. Si! Inca un lucru important - ai grija ca partenera - ea - sa fie bine lubrifiata, asadar, ami bine cumparati un lubrifiant tot de la Durex - clasic, sau simplu, care nu e nici mentolat, nici nu incalzeste, si il folosesti. Daca nu e lubrifiat bine, se prea trage si freaca prezervativul si se rupe! De asemenea, nu folosi alt lubrifiant decat cel de la Durex, cu prezervativele de la Durex.
Daca faci asa, o fi bine 100%! Distractie placuta!

12 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Pune scotch sau coase-l. Sau cel mai sigur sa iti pui 2 deodata.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Iti cumperi durex extra safe, alea sunt mai groase si nu se rup..Il verifici si tu din cand in cand daca e in regula

| neutrino a răspuns:

Nu-l folosesti! Daca totusi trebuie sa-l folosesti la o partida de sex, asa cum este si normal, nu te uita la bani, si cumpara ceva de calitate!

| Skilline2012 explică (pentru neutrino):

Pai Durex este bun? Ma refer la cel ultra-thin, nu se sparge?

| neutrino a răspuns:

Da, dar mai greu.Nimic nu este perfect!

| Mussette a răspuns:

Pai, sa ia grija, sa fie fata suficient de umeda si sa nu fi disperat. Cred ca ai inteles la ce ma refer. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, intr-adevar Durex este cel mai bun. Dar daca nu stii sa-l folosesti si acesta se poate sparge/rupe.
Spre exemplu Durex Tickle me, nu voi mai folosi in viata mea, pentru ca si folosit corect s-a rupt.
Cu altele din gama Durex nu am abut probleme.
Prezervativul se poate rupe pentru ca este folosit incorect (trebuie sa tii cu degetele de varf si apoi il pui pe penis, atata timp cat are aer, acesta se sparge)si pentru ca este uscat.(daca este uscat si se freaca, clar prezervativul se sparge).
Alege.le pe cele clasice sau cele extra safe happy

| PeFuga a răspuns:

1. Cumpara-l de la farmacie (la non-stop e posibil sa fi fost depozitat in conditii inadecvate si sa fie deteriorat)
2. Ai grija unde si cum il tii pana ce il folosesti (sa nu fie expus la soare/caldura, sa nu il tii in portofel sau in buzunarul de la spate unde se poate freca si astfel rupe)
3. Cumpara unul de calitate (Durex am auzit ca ar fi printre cele mai bune)
4. Alege marimea potrivita
5. Foloseste unul singur pentru o partida de sex (niciodata 2 prezervative unul peste altul)
6. Ai grija sa nu fie expirat
7. Foloseste-l corect (tii cu degetele rezervorul din varful prezervativului pana ce acesta este rulat complet pe penisul in erectie, abia apoi dai drumul rezervorului)
8. Adauga lubrifiant (cumparat separat) daca este nevoie!

| j1NNNx a răspuns:

Daca iei dinalea ieftine se rup imediat, ia-ti durex( sunt cele mai rezistente )

| Waffen18 a răspuns:

Pai daca e unul de calitate nu se rupe, durex extra safe e destul de bunwinking

| cosminelu87 a răspuns:

Da, alea de la durex, daca le ingrijesti tin si de 3-4 ori laughing

| AlexandraS88 a răspuns:

Folosesti Durex laughing