| bianca_9810 a întrebat:

Cum sa fi mai feminina?laughing.

6 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Te imbraci in fuste, porti tocuri, te machezi, te comporti ca o fata. Ceea ce te face feminina esti chiar tu! Fiecare avem o feminitate aparte, numai ca trebuie sa o descoperim.

| my_5148 a răspuns:

E greu... Adica ce sa zic, nu e greu sa fi feminina ci e greu sa inveti asta. Poti incepe prin a vorbi frumos, fara cuvinte vulgare, fara alcool, fara tigari, sau foarte putine. Apoi sa incerci sa umbli mereu frumos, adica nu sa fugi ca nebuna, sa porti haine decente, deloc vulgare, mereu cu parul curat, frumos, nu neaparat sa pui tone de fixativ pe el, dar sa aiba stralucire. Sa mirosi mereu frumos, cu hainele curate si aranjate. Sa nu urli, sa te asezi incep pe scaun, sa fi putin mai linistita, sa nu vorbesti fara tine, adica daca nu sti ceva nu spune, sau sa nu folosesti cuvine pe care nu le sti sau de ''cartier''... Toate acestea, dar totusi sa nu te lasi niciodata calcata in piciore! Adica te porti frumos, aranjata, linistita, sexi cand trebuie(dar nu vulgara), dar sa nu te umileasca nimeni!
Succes:*:*:*. App poti sa te faci mai feminina dar sa nu te schimbi total...

| dedebrunetzikmik a răspuns:

Poi...nu stiu nici eu prea bine.Si eu am nevoie de ajutor la capitolul "feminitate"...big grin

| christinebubu a răspuns:

Imbracate mai feminin.
renunta la hainele largi,blugii largi, poarta ceva sexy(nu vulgar)fuste, rochii.
accesoriile ajuta f mult.bratari,cercei,inele,esarfe,manusi etc
poarta tocuri.
ingrijestete.
aranjeaza-ti parul, fa-ti unghiile.
si fi delicata

| VadTot a răspuns:

Comporta-te ca atare am vazut aici o multime de raspunsuri si multe despre cum sa te imbraci smd! eu sincer nu ma uit la o fata cum este imbracata nu haina il face pe om da?laughingdeci pentru a fi cit mai feminina cred ca trebuie sa te comporti cit mai feminin si nu ca un mascul "Ok?

| StelutaX a răspuns:

Buna Bianca.Pai, sfatul meu ar fi sa porti hainele adecvate fiecarei ocazii,vara de preferabil rochii lejere,in care sa te simti mai comoda, ai avea nevoie si de un parfum, placut de tine pe care sa-l folosesti la fiecare iesire, pentru a atrage priviri, atunci cand te simti relaxata si vrei sa iesi la o plimbare cu prietenii poarta niste tocuri nu exagerat de mari aprox. 5 cm,Iar in timpul iernii o pereche de blugi care se potrivesc look-ului tau, asorteazai cu o camasa alba simpla sau cu model, si cu sacou asortat imbracamintei.Un bic de stralucire pe buze nu strica. Poti folosi ori fard de pleoape sau rimel, sau pe amndoua combinate, depinde varsta pe care o ai.Parul trebuie ingrijit,iar pentru a parea mai feminina te-as sfatui sa il lasi desprins,ai grija de unghii,pentru a iesi in evidenta le poti contura frumos si picta cu un lac de unghii,eu prefer unul transparent dar acum la alegerea ta,ai grija de tenul tau, incearca sa nu te stresezi, deoarece asta iti poate crea agresiuni si riduri, despre cosuri iti pot spune ca esre necesara o solutie lichida speciala, sau o crema, ah si nu uita hidrateaza-ti fiecare parte a corpului.Aici nu prea tine de feminitate dar sunt niste sfaturi pentru a ti-o putea pastra.Mult succes.:*