| IoneIonelus a întrebat:

Cum sa-i spun ce simt? De multe ori am incercat, dar ma blocam+suntem si prieteni si imi este frica sa stric asta...si imi mai este si teama sa-i spun fiindca cred ca ma va respingecrying
Deci, CE SA FAC? CUM SA-I SPUN?
Fundaa cel mai buna raspuns!

3 răspunsuri:
| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Poi, daca sentimentele astea le ai de ceva vreme ar trebui sa ii spui, si daca ea iti e cu adevarat o prietena buna o sa te inteleaga indiferent deraspunsul pe care o sa ti-l dea, deci si daca zice da sau nu totul o sa ramana LA FEL, IAR ASTA DOAR DACA ITI E O PREITENA BUNA.
Dar daca sentimentele sunt recente, asteapta probabil o sa treaca si o sa gasesti pe altcineva.
In orice caz...Succes!winking

| cristeaalexandra a răspuns:

Cel mai bine ar fi lasi rusinea la o parte, sa iti iei inima in dinti si sa ii marturisesti sentimentele tale pentru ca niciodata nu stim ce simte persoana respectiva pentru noi, poate este timida, poate asteapta ca noi sa facem primul pas.Si eu de exemplu i-am spus baiatului de care imi placea ceea ce simt pentru el, si noi eram prieteni cum sunteti voi si totul a fost bine, ma placea si el dar era prea timid sa imi spuna si am avut o relatie frumoasa care din pacate s-a terminatsad.
Parerea mea ar fi sa incerci, stii ca exista si o vorba"incercarea moarte nu are"poate vei avea norocul sa fiti impreuna.
Bafta multakiss

| MsBlabaer a răspuns:

Eu in locul tau as proceda in felul uramator mi-as lua inima in dinti si ia-si spune fara suparare ca uneori baieti au unele nevoi carnale o relatie nu poate merge bine fara aceste nevoi fara suparare.